"Time Waits For No One": Posłuchaj niepublikowanego utworu Freddiego Mercury'ego

Piosenka została wykorzystana w musicalu "Time" z 1986 roku. Kilka dni temu do sieci trafił teledysk wraz z odświeżoną wersją utworu,

Prawdopodobnie do dzisiaj nikt nie jest w stanie zliczyć, ile piosenek w trakcie swojej kariery nagrał wokalista Queen. Wiele z nich nigdy nie ujrzy światła dziennego. W styczniu 1986 roku Freddie współpracował przy musicalu „Time” w reżyserii Dave'a Clarka. To właśnie wtedy powstał utwór „Time Waits For No One”, który został wykorzystany w sztuce.

Piosenkę po wielu latach odnalazł Dave Clarke. Postanowił dać jej drugie życie. W tej sprawie poprosił o pomoc Mike'a Morana, który w oryginale akompaniował Freddiemu na fortepianie. Odświeżoną wersję utworu możecie posłuchać poniżej.

 
„Time Waits For No One” to hołd dla muzycznej mocy Freddiego Mercury’ego. Wykonanie, dramaturgia, skala głosu... Po czterech dekadach oczekiwania w końcu pojawiło się coś, co spodoba się zarówno nowym, jak i starym fanom artysty.

- czytamy w oficjalnej informacji prasowej opublikowanej przy okazji premiery utworu.

Freddie Mercury, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 roku w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniem zespołu Queen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile. Od tamtego momentu ich życie odmieniło się na dobre.

Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat. Artysta dopiero dzień przed śmiercią wydał specjalne oświadczenie, w którym wyznał, że choruje na AIDS.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!