Brian May: Bez Adama Lamberta zespół Queen by dzisiaj nie istniał!

Legendarny gitarzysta zespołu Queen zamieścił na swoim Instagramie emocjonalny wpis.

Kilka tygodni temu zespół Queen powrócił do koncertowania. Dołączył do nich oczywiście Adam Lambert, z którym grupa nawiązała współpracę w 2011 roku. Brian May od samego początku był pełen podziwu dla talentu Adama. Ostatnio zamieścił na Instagramie jego zdjęcie, pod którym podziękował mu za to, co robi dla zespołu Quenn.

Bez niego Queen bez wątpienia nie byłby w stanie grać na najwyższym poziomie. Adam Lambert dopiero zaczyna być uznawany przez szeroką publiczność za prawdziwy fenomen. Ma głos jeden na miliard, jest pasjonatem i perfekcjonistą. To dzięki niemu nadal dalej gramy i jesteśmy gotowi podjąć nowe wyzwania. A do tego jest miły, a to ważne, kiedy podróżujesz jak wielka rodzina. Freddie by go zaaprobował.

Kariera Adama Lamberta nabrała znacznie tempa po tym, jak wziął udział w programie „Idol” w 2009 roku. Nie udało mu się wówczas zdobyć głównej nagrody, jednak jego wykonanie piosenki „We Are The Champions” z repertuaru zespołu Queen zwróciło uwagę Briana Maya i Rogera Taylora. Otrzymał od nich propozycję dołączenia do projektu Queen+. Od tamtej pory nieprzerwanie z nimi koncertuje. Publiczność przyjęła go z wielkim entuzjazmem.

Już 30 lipca 2019 do księgarni trafi poruszająca biografia pod tytułem "Somebody to Love. Życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercury'ego". Książka Matta Richardsa i Marka Langthorne’a odsłania nieznane i zaskakujące fakty biografii piosenkarza, zawiera niepublikowane dotychczas wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół i znanych muzyków. Droga ku muzycznej sławie przeplata się tu z poszukiwaniem miłości i historią potwornej choroby, która w latach osiemdziesiątych XX wieku rozprzestrzeniła się po całym świecie.

Freddie Mercury, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniem zespołu Queen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile.

Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat. 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!