Sting i Shaggy zagrali akustyczny koncert w biurze! [WIDEO]

Na początku kwietnia 2018 roku panowie wydali wspólny album "44/876". Jak sami przyznali, jest on wyrazem zauroczenia Jamajką - jej muzyką, mieszkańcami i kulturą.

Krążek „44/876” ukazał się 20 kwietnia 2018 roku. Jego tytuł pochodzi od numerów kierunkowych rodzinnych krajów muzyków, czyli Wielkiej Brytanii I jamajki.

Muzycy sami nie spodziewali się, że ich współpraca nie skończy się na jednej piosence. Planowo mieli tylko nagrać utwór „Don't Make Me Wait”. Wtedy jednak narodził się pomysł na nagranie całego albumu. Chwała im za to! Panowie idealnie się dopasowali i stworzyli coś nietuzinkowego. Połączyła ich wspólna miłość do Jamajki.

Panowie ostatnio byli gośćmi francuskiej stacji radiowej "NPR Music", gdzie zagrali mały klimatyczny koncert. Zaśpiewali między innymi takie przeboje jak. "Englishman in New York", "Don't Make Me Wait" czy "Shape of My Heart". Cały występ możecie zobaczyć poniżej.

 

Tak Sting wspomina współpracę z Shaggym.

Nie jesteśmy tacy różni, jakby się mogło wydawać. Podczas nagrywania albumu okazało się, że mamy dużo wspólnego. Mamy podobne wartości i priorytety, oboje bardzo dbamy o środowisko i co najważniejsze podobnie tworzymy muzykę. Gdy się poznaliśmy, wiedziałem od razu, że z tego wyjdzie coś wyjątkowego.

Pod koniec czerwca 2019 roku ukazał się nowy album Shaggy'ego "Wah Gwaan". Płyta zawiera kolekcję utworów podkreślających jamajskie korzenie, światowe wpływy, nieustającą radość oraz introspektywną stronę artysty. „Wah Gwaan?!” oznacza jamajskie powitanie „jak tam?”.

Nie chciałem za bardzo zagłębiać się w politykę na tym krążku. Wolałem, by miał lżejszy ton i był powrotem do klasycznego Shaggy’ego.

Byliście na koncercie Stinga i Shaggy'ego w Polsce?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!