Beyonce zaśpiewała z córką dla nowego "Króla Lwa"

Piosenka znalazła się na specjalnym albumie, który został wydany wraz ze ścieżką dźwiękową do aktorskiej wersji filmu Disneya.

Za nami długo wyczekiwana premiera nowej wersji "Króla Lwa". Film trafił do polskich kin 19 lipca 2019 roku. Tego samego dnia ukazały się aż dwa albumy ze ścieżką dźwiękową. Oprócz krążka na którym usłyszmy utwory w wykonaniu Billy’ego Eichnera, Setha Rogena, Donalda Glovera czy Beyoncé do sklepów trafiła płyta "Lion King: The Gift". Album jest inspirowany filmem oraz muzyką afrykańską. Za jego produkcję odpowiedzialna jest Beyoncé.

Do sieci trafił utwór "Brown Skin Girl", na którym gościnnie wystąpili Saint Jhn, WizKid i córka Beyonce Blue Ivy Carter. Posłuchajcie!

 

Już w pierwszy weekend otwarcia produkcja Disneya pobiła rekord dla najlepiej zarabiającego filmu w kategorii bez ograniczeń wiekowych. Remake tydzień przed premierą polską i amerykańską trafił do kin w Chinach. Łącznie zarobił aż 166 milionów dolarów.

To jednak nie koniec dobrych informacji dla twórców "Króla Lwa". Produkcja na całym świecie zdążyła już zarobić ponad 600 milionów dolarów!

W polskiej obsadzie filmu głosom bohaterom użyczą Marcin Januszkiewicz jako dorosły Simba, Zofia Nowakowska jako dorosła Nela. Oprócz nich usłyszymy również Wiktora Zborowskiego (Mufasa), Artura Żmijewskiego (Skaza), Michała Pielę (Pumba), Macieja Stuhra (Timon), Jerzego Stuhra (Rafiki), Piotra Polka (Zazu), Pawła Szymańskiego (młody Simba) i Polę Piłat (młoda Nala).

Animacja "Król lew" oryginalnie na ekrany kin trafła w 1994 roku i zdobyła dwa Oscary. Przez krytyków bajka opisywana była jako przeznaczone dla dzieci połączenie "Hamleta" i "Makbeta". Produkcja doczekało się kontynuacji "Król Lew II: Czas Simby" oraz "Król Lew III. Hakuna Matata".

Byliście już w kinie?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!