Telewizyjny debiut Roda Stewarta

Nikt w tamtym czasie nie spodziewał się, że kariera muzyka tak szybko nabierze tempa. Zobaczcie wideo.

Pod koniec 1963 roku Rod Stewart dołączył do zespołu The Hoochie Coochie Men. Z powodzeniem koncertowali i nagrywali nowe utwory. Zostali dostrzeżeni przez stację BBC 2 i otrzymali zaproszenie do programu "The Beat Room". Był to ich telewizyjny debiut. Niestety nie udało nam się znaleźć oryginalnego nagrania, ale możecie poniżej możecie zobaczyć, jeden z ich późniejszych występów. 

 

Rod jednak nie był do końca zadowolony z kierunku, w którym szedł zespół. Ich drogi rozeszły się w 1995 roku. Krótko po tym nawiązał współpracę z grupą The Soul Agents. U nich również nie zagrzał długo miejsca, ponieważ pod koniec 1995 roku, dołączył do zespołu Steampacket. To wtedy właśnie nastapił wielki przełom w jego karierze. Grupa została zatrudniona jako support The Rolling Stones i The Walker Brothers.

Rod Stewart to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów świata. W trakcie swojej dotychczasowej kariery sprzedał ponad 250 milionów singli i płyt. W 1994 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame (muzeum honorujące artystów rockowych i inne osoby, które przyczyniły się do rozwoju muzyki; mieści się w Cleveland w USA). Z kolei w 2006 roku Stewart został zaliczony do 100 najlepszych wokalistów wszech czasów. Stało się to dzięki rankingowi amerykańskiego magazynu "Hit Parader".

Do największych przebojów Roda Stewarta należą "Handbagsand Gladrags", "You're in My Heart", "Downtown Train", "Angel", "Sailing", "Do Ya Think I'm Sexy", "Hot Legs", "Baby Jane" czy "Rhythm of My Heart".

Byliście na koncercie Roda Stewarta w Krakowie?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!