"Milionerzy": Trudne pytanie za 125 tys. zł o... żelazo

We wtorkowym odcinku teleturnieju "Milionerzy" pan Błażej Stolarski z Bydgoszczy zmierzył się z trudnym pytaniem za 125 tys. zł.

Cieszący się ogromną popularnością teleturniej „Milionerzy” po kilkuletniej przerwie w 2017 roku powrócił na ekrany telewizorów. Prowadzącym niezmiennie jest Hubert Urbański. Zasady teleturnieju są proste. uczestnik musi odpowiedzieć poprawnie na 12 pytań. Do dyspozycji ma trzy koła ratunkowe.

W jednym z ostatnich odcinków programu pan Błażej Stolarski z Bydgoszczy, bardzo dobrze sobie radził do momentu pytania za 125 tys. złotych. Brzmiało ono następująco:

Najwięcej żelaza w takiej samej ilości produktu jest:

a) w fasoli białej
b) w burakach
c) w szpinaku
d) w szczawiu

Prawidłowa odpowiedź to "A" w fasoli białej. 

Gracz po długim namyśle postanowił zrezygnować z dalszej gry. Nie miał już do dyspozycji żadnych kół ratunkowych. Panu Błażejowi udało się wygrać 75 tys. zł.

Teleturniej „Milionerzy” jest emitowany od poniedziałku do czwartku o godz. 20:55.

Do tej pory w polskiej edycji teleturnieju milion złotych udało się wygrać trzem osobom. Ostatnią laureatką została pani Katarzyna Kant-Wysockaz Gdańska, miłośniczka kultury antycznej, absolwentka filologii klasycznej, a zawodowo specjalistka ds. marketingu. Pani Katarzyna na dwa ostatnie pytania odpowiedziała prawidłowo, nie mając już do dyspozycji kół ratunkowych.Zwyciężyła w odcinku z 14 marca 2019 roku.

A Wy znalibyście odpowiedź na to pytanie?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!