Tak wyglądał ostatni koncert Queen z Freddiem Mercurym [WIDEO]

Jeden z najwybitniejszych artystów w historii rocka zmarł 28 lat temu. Po raz ostatni z zespołem Queen wystąpił w 1986 roku. Zobaczcie nagranie z tego wyjątkowego koncertu.

W 1986 roku ukazał się dwunasty studyjny album zespołu Queen "A Kind of Magic". To właśnie wtedy grupa odnosiła największe sukcesy. Płyta została wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa filmu "Nieśmiertelny", Pochodzą z niej takie przeboje jak "Who Want To Live Forever" czy "Friends Will Be Friends".

W tym samym roku miał również miejsce koncert w mieście Stevenage w Anglii. Pod sceną zgromadziło się ponad 120 tys. osób. Jak się później okazało, był to ostatni występ Freddiego z zespołem Queen. W sieci można znaleźć fragmenty tego koncertu. 

 
 

Kilka tygodni temu zespół Queen powrócił do koncertowania. Dołączył do nich oczywiście Adam Lambert, z którym grupa nawiązała współpracę w 2011 roku. Brian May od samego początku był pełen podziwu dla talentu Adama. Ostatnio zamieścił na Instagramie jego zdjęcie, pod którym podziękował mu za to, co robi dla zespołu Quenn.

Bez niego Queen bez wątpienia nie byłby w stanie grać na najwyższym poziomie. Adam Lambert dopiero zaczyna być uznawany przez szeroką publiczność za prawdziwy fenomen. Ma głos jeden na miliard, jest pasjonatem i perfekcjonistą. To dzięki niemu nadal dalej gramy i jesteśmy gotowi podjąć nowe wyzwania. A do tego jest miły, a to ważne, kiedy podróżujesz jak wielka rodzina. Freddie by go zaaprobował.

Freddie Mercury, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniem zespołu Queen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile.

Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat. 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!