"Milionerzy": Pytanie o najstarszą fotografię z Paryża za 125 tys. zł

W ostatnim odcinku teleturnieju "Milionerzy" pan Wiktor Kazanecki z Krosna zmierzył się z trudnym pytaniem za 125 tys. zł.

Cieszący się ogromną popularnością teleturniej „Milionerzy” po kilkuletniej przerwie w 2017 roku powrócił na ekrany telewizorów. Prowadzącym niezmiennie jest Hubert Urbański. Zasady teleturnieju są proste. uczestnik musi odpowiedzieć poprawnie na 12 pytań. Do dyspozycji ma trzy koła ratunkowe.

W jednym z ostatnich odcinków programu pan Wiktor Kazanecki z Krosna usłyszał trudne pytanie za 125 tys. zł o najstarszą fotografię z Paryża. Brzmiało ono następująco:

Najstarsza fotografia Paryża jest również pierwszym w historii zdjęciem, na którym widać ludzi. Ilu i kogo?

A) jednego – Napoleona I

B) dwóch – pucybuta z klientem

C) pięciu rowerzystów

D) tłum przechodniów

Prawidłowa odpowiedź to "B" w "dwóch – pucybuta z klientem".

Gracz nie był do końca pewien swojej decyzji, dlatego zdecydował się skorzystać z koła ratunkowego "Pół na pół". Pozostały mu do wyboru dwie odpowiedzi B i C. Pomimo że nadal się wahał, udało mu się wygrać 125 tys. zł.  

Pytanie dotyczyło tej fotografii autorstwa Louisa Jacquesa Daguerrego. 

Boulevard du TempleBoulevard du Temple East News

Teleturniej „Milionerzy” jest emitowany od poniedziałku do czwartku o godz. 20:55.

Do tej pory w polskiej edycji teleturnieju milion złotych udało się wygrać trzem osobom. Ostatnią laureatką została pani Katarzyna Kant-Wysockaz Gdańska, miłośniczka kultury antycznej, absolwentka filologii klasycznej, a zawodowo specjalistka ds. marketingu. Pani Katarzyna na dwa ostatnie pytania odpowiedziała prawidłowo, nie mając już do dyspozycji kół ratunkowych.Zwyciężyła w odcinku z 14 marca 2019 roku.

A Wy znalibyście odpowiedź na to pytanie?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!