"Matrix 4": Kogo zobaczymy w roli Morfeusza?

Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego projektu sióstr Wachowskich. Teraz poznaliśmy kolejne szczegóły!

Od premiery pierwszej części "Matrixa" w reżyserii sióstr Wachowskich minęło 20 lat. Kilka tygodni temu Chad Stahelski reżyser odpowiedzialny za ostatnią część "Johna Wicka" zdradził, że jeden z najsłynniejszych filmów XX wieku doczeka się kontynuacji. Siostry Wachowskie pracują aktualnie nad czwartą częścią kultowej opowieści o świecie, gdzie maszyny przejęły kontrolę nad ludźmi.

Fanów bardzo ucieszyła informacja, że do roli Neo powróci sam Keanu Reeves. W obsadzie zobaczymy również ponownie Carrie-Anne Moss jako Trinity. Niestety wszystko wskazuje na to, że w produkcji może zabraknąć Laurence'a Fishburne'a, który wcielał się w Morfeusza. 

Jak informuje portal "Variety" twórcy filmu poszukują aktualnie aktora do roli młodego Morfeusza. Nie wiadomo jednak, czy będzie on wykorzystany jedynie do scen rozgrywających się w przeszłości, czy całkowicie zastąpi Fishburne'a.

Za scenariusz będzie odpowiedzialny zespół doskonale znany z pierwowzoru, czyli Lana Wachowska wraz z Aleksandrem Hemonem i Davidem Mitchellem. O udziale Lilly Wachowski w projekcie na razie nic nie wiadomo, ale siostra wskazała ją, jako współautorkę pomysłów, które stanowią podstawę nowego filmu.

Zdjęcia mają ruszyć na początku 2020 roku.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!