"Batman": Robert Pattinson opowiedział o roli Mrocznego Rycerza

Od dawna spekulowano, kto wystąpi w nowej odsłonie przygód Batmana. Kilka tygodni temu zostało oficjalnie potwierdzone, że gwiazda sagi "Zmierzch" zagra w nowym filmie Matta Reevesa.

Fani serii spodziewali się, że w roli Mrocznego Rycerze ponownie zobaczymy Bena Afflecka, który od kilku lat wcielał się w tę postać. Mało tego był również scenarzystą i reżyserem trzech ostatnich przygód bohatera. W lutym 2017 roku aktor potwierdził w programie Jimmy'ego Kimmela, że nie wystąpi w kolejnych częściach Batmana.

Ostatecznie do roli nowego Batmana w filmie Matta Reevesa został wybrany Robert Pattinson. Aktor w wywiadzie dla portalu "Variaty" zdradził, że jest bardzo podekscytowany tym projektem.

Uwielbiam Matta i jego pomysły. Przede mną wielkie wyzwanie. Z tą postacią można zrobić bardzo wiele. Jest jeszcze tyle nieodkrytych szlaków. Od dziecka uwielbiałem Batmana. To jedyny superbohater, który kiedykolwiek zwrócił moją uwagę. Zrobię wszystko, aby nie zawieść fanów poprzednich filmów.

Jak aktor zareagował na negatywne komentarze internautów? 

Szczerze mówiąc, to naprawdę było wylane dużo mniej jadu, niż się spodziewałem. Ale to dobrze. Znacznie lepiej jest być tym "słabszym". Wtedy nikt nie ma wobec ciebie oczekiwań.

Robert Pattinson znany jest przede wszystkim z głównej roli Edwarda Cullena z filmowej adaptacji powieści „Zmierzch”. Pierwsze kroki w karierze aktorskiej stawiał jako nastolatek na deskach teatru Barnes Theatre Company. Drzwi do wielkiej kariery otworzył mu udział w filmie „Harry Potter i Czara Ognia”, w którym wcielił się w Cedrika Diggory'ego. Trzy lata później mogliśmy go zobaczyć w „Zmierzchu”. Jeden z jego ostatnich filmów „The Lighthouse” w reżyserii Roberta Eggera będzie miał premierę podczas trwającego obecnie festiwalu w Cannes.

Film „The Batman” w reżyserii Matta Reevesa trafi do kin 25 czerwca 2021 roku. Pierwsze prace na planie rozpoczną się latem 2020 roku.

Myślicie, że to dobry wybór? 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!