"Joker": Poznaliśmy nowe, szokujące informacje dotyczące fabuły

Kilka dni temu studio Warner Bros. udostępniło pełny zwiastun jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Teraz poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące fabuły.

W nowym filmie Todda Phillipsa  "Joker" zostanie przedstawiona historia Arthura Flecka - złowieszczego klauna. Dowiemy się z niego, dlaczego największy wróg Batmana jest psychopatyczny i nieprzewidywalny. Produkcja została utrzymana w klimacie filmów z lat 70. i 80. w reżyserii Martina Scorsese i Sidneya Lumeta.

Twórcy udostępnili oficjalny opis filmu, który zdradza więcej szczegółów dotyczących głównego bohatera.

Arthur Fleck jest wyjątkowo samotnym człowiekiem, który szuka z kimś połączenia. Jednak, gdy podróżuje przez brudne i pomazane ulice Gotham, to spotyka się tylko z agresją, wrogością i dyssatysfakcją. Arthur nosi dwie maski. Jedną maluje codziennie jako klaun. Druga jest zaś stała i nie może jej zdjąć - to przykrywka, która jest próbą oszukania świata i siebie samego. Ta ma mu pomóc w ukryciu się przed społeczeństwem, które tak bardzo go nie szanuje. Nie ma ojca, a jego najlepszą przyjaciółką jest jego krucha matka. Ta nazywa go "Happy", a pseudonim sprawia, że Arthur ukrywa swoje prawdziwe uczucia pod maską uśmiechu. Maltretowany przez nastolatków na ulicach, wyśmiewany przez korposzczury w metrze i krytykowany przez innych klaunów w pracy,  Arthur staje się coraz bardziej odizolowany od społeczeństwa, które go otacza.

W obsadzie oprócz Phoeinixa znaleźli się również Zazie Beetz, Bill Camp, Frances Conroy, Brett Cullen, Glenn Fleshler, Douglas Hodge, Marc Maron, Josh Pais i Shea Whigham.

Film trafi do kin 4 października 2019 roku. 

Czekacie na ten film?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!