"Milionerzy": Pytanie o imiona Mozarta za 75 tys. zł

Nowy sezon teleturnieju "Milionerzy" powrócił do telewizji po wakacyjnej przerwie. W jednym z ostatnich odcinków uczestnik usłyszał muzyczne pytanie za 75 tys. zł.

Cieszący się ogromną popularnością teleturniej „Milionerzy” po kilkuletniej przerwie w 2017 roku powrócił na ekrany telewizorów. Prowadzącym niezmiennie jest Hubert Urbański. Zasady teleturnieju są proste. Uczestnik musi odpowiedzieć poprawnie na 12 pytań. Do dyspozycji ma trzy koła ratunkowe.

W ostatnim odcinku nowego sezonu pan Bartłomiej Koźniewski biotechnolog z Podkampinosu, usłyszał pytanie warte 75 tys. zł. Brzmiało ono następująco:

Te cztery imiona znaczą to samo. Jednego z nich nie ma w osobistych dokumentach Wolfganga Amadeusza Mozarta ani w jego listach. 

A: Gottlieb

B: Amade

C: Theophilus

D: Bogumił

Prawidłowa odpowiedź to "D", czyli Ray Charles.

Pan Bartłomiej początkowo nie była pewny, czy zna odpowiedź na to pytanie. Postanowił wykorzystać koło ratunkowe telefon do przyjaciela. Niestety nie uzyskał pomocy. Zaznaczył odpowiedź "C", która okazała się błędna. Gracz zabrał do domu 40 tys. zł. 

Teleturniej „Milionerzy” jest emitowany od poniedziałku do czwartku o godz. 20:55.

Do tej pory w polskiej edycji teleturnieju milion złotych udało się wygrać trzem osobom. Ostatnią laureatką została pani Katarzyna Kant-Wysockaz Gdańska, miłośniczka kultury antycznej, absolwentka filologii klasycznej, a zawodowo specjalistka ds. marketingu. Pani Katarzyna na dwa ostatnie pytania odpowiedziała prawidłowo, nie mając już do dyspozycji kół ratunkowych. Zwyciężyła w odcinku z 14 marca 2019 roku.

A Wy znalibyście odpowiedź na to pytanie?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!