Prince śpiewa utwór z lat 90. "Come On" [NIEPUBLIKOWANE WIDEO]

Piosenka pochodzi z albumu "Newpower Soul", który ukazał się w 1998 roku. Spadkobiercy twórczości Prince'a podzielili się prywatnym nagraniem z koncertu.

Rok 1984 był zdumiewająco kreatywnym w karierze Prince'a. Kilka miesięcy przed wydaniem soundtracku i filmu "Purple Rain" Prince był w trakcie przygotowań do wielkiej trasy koncertowej "Purple Rain Tour". W międzyczasie pisał i nagrywał niemal każdego dnia piosenki dla innych artystów takich jak Sheila E., The Time i The Family. Pracował również nad swoim reżyserskim debiutem, musicalem "Under The Cherry Moon", w którym zagrał również główną rolę.

Do sieci trafiło nagranie z jednego z koncertów Prince'a z 1998 roku. Możemy na nim usłyszeć utwór "Come On", który Prince wykonał w duecie z Chaka Khan. Zobaczcie!

 

Na początku czerwca 2019 roku ukazał się nowy album Prince'a "Originals". Płyta to 15 utworów, w tym 14 wcześniej niepublikowanych nagrań, które pokazują, jak wielką rolę Prince odegrał w karierze innych artystów. W zestawie znalazły się oryginalne wersje takich utworów jak "The Glamorous Life", "Manic Monday", "Jungle Love”, "Noon Rendezvous", "Love… Thy Will Be Done", "Make-Up" czy "Baby, You’re A Trip". Na płytę trafiła ponadto wersja przeboju "Nothing Compares 2 U" z 1984 roku, która w 2018 roku ukazała się na pojedynczym singlu.

Wydawnictwo "Originals" dostępne jest do pobrania i odsłuchu w serwisach cyfrowych, a także na CD, 180-gramowym podwójnym winylu oraz w edycji deluxe: CD+2LP z purpurowymi analogami.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!