Zobacz archiwalny fragment koncertu Prince'a z 1998 roku [WIDEO]

Jak się dobrze poszuka, to w internecie można znaleźć takie perełki, jak to nagranie.

Rok 1984 był zdumiewająco kreatywnym w karierze Prince'a. Kilka miesięcy przed wydaniem soundtracku i filmu "Purple Rain" Prince był w trakcie przygotowań do wielkiej trasy koncertowej "Purple Rain Tour". W międzyczasie pisał i nagrywał niemal każdego dnia piosenki dla innych artystów takich jak Sheila E., The Time i The Family. Pracował również nad swoim reżyserskim debiutem, musicalem "Under The Cherry Moon", w którym zagrał również główną rolę.

Do sieci trafiło nagranie z jednego z koncertów Prince'a z 1998 roku. Możemy na nim usłyszeć takie utwory jak  "Push It Up", "Jam Of The Year" oraz "Talkin' Loud And Sayin' Nothing". Zobaczcie!

 

Na początku czerwca 2019 roku ukazał się nowy album Prince'a "Originals". Płyta to 15 utworów, w tym 14 wcześniej niepublikowanych nagrań, które pokazują, jak wielką rolę Prince odegrał w karierze innych artystów. W zestawie znalazły się oryginalne wersje takich utworów jak "The Glamorous Life", "Manic Monday", "Jungle Love”, "Noon Rendezvous", "Love… Thy Will Be Done", "Make-Up" czy "Baby, You’re A Trip". Na płytę trafiła ponadto wersja przeboju "Nothing Compares 2 U" z 1984 roku, która w 2018 roku ukazała się na pojedynczym singlu.

Wydawnictwo "Originals" dostępne jest do pobrania i odsłuchu w serwisach cyfrowych, a także na CD, 180-gramowym podwójnym winylu oraz w edycji deluxe: CD+2LP z purpurowymi analogami.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!