Łukasz Zagrobelny jako wokalista grupy Toto zaśpiewał hit "Africa" [WIDEO]

Za nami kolejny odcinek nowej serii programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Zobaczcie, kto najbardziej zaskoczył jurorów.

W ostatnim odcinku 12. edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" mogliśmy zobaczyć między innymi Łukasza Zagrobelnego. Wokalista miał przed sobą niełatwe zadanie. Tym razem musiał przeobrazić się w Davida Paichia, wokalistę zespołu Toto zaśpiewać doskonale wszystkim znany przebój "Africa". Zobaczcie, jak sobie poradził.

 

W 1982 roku w sklepach muzycznych pojawiła się płyta "Toto IV", z której pochodzi singiel "Africa", skomponowany przez Davida Paicha i Jeffa Porcaro. Tak Paich wspomina prace nad utworem:

Na początku lat 80. oglądałem wieczorne programy dokumentalne o strasznej sytuacji, jaka panowała w Afryce, o śmierci i głodzie. Te obrazy nie mogły opuścić mojej głowy. Próbowałem sobie wyobrazić, jakby to było żyć tam i co bym wtedy zrobił. Jest to bardzo wyjątkowa piosenka, która wiele dla nas znaczy.

Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęły na niej tak wielkie piętno, jak Toto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy.

Sprawdźcie nasze zestawienie 10 najlepszych występów z ostatnich dziesięciu edycji show!

Cieszący się olbrzymią popularnością program "Twoja Twarz brzmi Znajomo" zadebiutował na antenie telewizji Polsat w 2014 roku. Przez show przewinęło się już ponad 80 uczestników, którzy przeszli setki spektakularnych metamorfoz. Twórcy podczas ostatniego finału zapewnili, że kolejna edycja programu powróci już jesienią 2019 roku.

Jak oceniacie jego metamorfozę?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!