Zobacz kulisy powstawania filmu "Spice World" [WIDEO]

23 stycznia 1998 roku miała miejsce światowa premiera komedii muzycznej opowiadająca o pracowitym tygodniu z życia słynnego girlsbandu. Jak wyglądały prace na planie produkcji?

Spice Girls były bezapelacyjnie najpopularniejszym girlsbandem lat 90. Na całym świecie sprzedały łącznie ponad 85 milionów płyt, co czyni je największym muzycznym fenomenem brytyjskiej muzyki rozrywkowej od czasu zespołu The Beatles. Ich największe przeboje doczekały się niezliczonej ilości coverów.

W 1998 roku do kin trafiła komedia muzyczna "Spice World". Film przedstawia przygotowania zespołu Spice Girls do pierwszego koncertu w prestiżowej sali Royal Albert Hall. Możemy zobaczyć między innymi, jak wyglądały próby, sesja zdjęciowa oraz promocja tego wyjątkowego wydarzenia. Poniżej możecie zobaczyć kulisy powstawania produkcji.

 

Ostatnio Emma Bunton w wywiadzie dla portalu DailyMail zdradziła, że zespół planuje wydać nowy album. Okazuje się, że dziewczyny zamierzają dotrzymać złożonej fanom obietnicy i planują wkrótce wejść do studia!

Rozmawiałyśmy o nowej muzyce. Chciałabym powiedzieć więcej. Teraz szukamy współautorów piosenek. Wszystko jest na dobrej drodze! Szykujemy także film animowany na przyszły rok. Cały czas rozmawiam z dziewczynami. Praca wre.

Animacja "Spice Girls" zostanie wyprodukowana przez Simona Fullera, twórcę takich programów jak "Idol" czy "You Can Dance". Scenariusz wspólnie napiszą Karen McCullah i Kiwi Smith, autorki między innymi "Legalnej Blondynki". Nazwisko reżysera nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.

W filmie usłyszymy zarówno największe przeboje Spice Girls, jak i nowe utwory, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Dyrektor studia Paramount Pictures Mireille Soria zapewnia, że zespół jest bardzo zaangażowany w ten projekt.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!