Rick Astley zdradził kulisy powstawania hitu "Never Gonna Give You Up"

Na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać hitu "Never Gonna Give You Up", który jest nieodłącznym elementem na każdej tanecznej imprezie. Jak powstał ten wielki przebój?

W latach 80. Rick Astley święcił wielkie triumfy i rządził na listach przebojów oraz w MTV. Obdarzony charakterystycznym niskim głosem Anglik nie zniknął jednak ze sceny wzorem wielu innych gwiazd popu. Cały czas występował i nagrywał, nie dając o sobie zapomnieć. 

Ostatnio artysta w rozmowie z dziennikiem "The Guardian" wspominał dawne czasy i moment, który na zawsze odmienił jego życie.

Pamiętam, jak Mike podkładał pierwsze akordy pod "Never Gonna Give You Up". Zrobiłem herbatę, Mike zaśpiewał mi melodię dosłownie do ucha, a ja wszedłem i ją zaśpiewałem. Był twardym producentem, ale musiał taki być. Byłem w końcu dzieciakiem, który śpiewał po pubach i klubach.
Ta piosenka naprawdę mi się podobała - przyznał muzyk po latach. - Pamiętam, jak pomyślałam: "Zatańczyłbym do niej, gdyby zagrano ją na dyskotece w Warrington". Pomyślałem, że brzmi jak rasowy hit i nagle takim właśnie się stał. Jednego dnia robiłem herbatę. Następnego dnia byłem już numerem jeden.

- wspomina Astley. 

 

Słyszeliście o "Rickrollingu"? To dowcip internetowy polegający na tym, że ofiara klika na link z interesującą zawartością. Zamiast spodziewanych treści, pojawia się teledysk do piosenki Ricka Astleya "Never Gonna Give You Up." W 2007 roku był to absolutny fenomen i powrót piosenki, w jakiego sposób nikt się nie spodziewał. W 2008 roku internauci głosujący na MTV European Music Awards zagwarantowali Rickowi statuetkę "Best Act Ever."

Pod koniec października 2019 roku do sprzedaży trafił album "The Best of Me", na którym oprócz jednego premierowego utworu znalazły się największe przeboje Ricka Astleya. Muzyk wykonał ostatnio na żywo odświeżoną wersję hitu z lat 80. Wideo możecie zobaczyć poniżej.

Jak doszło do tego, że Rick Astley zaśpiewał swój największy hit "Never Gonna Give You Up" w wersji przeboju Nirvany? Co na jego koncertach robią 18-latki? Zobaczcie sami!

Zobacz wideo

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!