6 tysięcy nieznajomych zaśpiewało hit "Heroes" Davida Bowiego [WIDEO]

Zobaczcie wyjątkowe wykonanie.

Chór „Pub Choir” postanowiła założyć trójka przyjaciół Astrid Jorgensen, Waveney Yasso i Meg Bartholomew. Z powodu panującej pandemii koronawirusa byli zmuszeni przesunąć zaplanowane nagrania w pubach. Nic jednak nie stanęło im na przeszkodzie, aby połączyć się wirtualnie i zaśpiewać z własnych domów! Tym razem przygotowali hit Davida Bowiego „Heroes”. W nagraniu wzięło udział ponad 6 tysięcy nieznajomych z 45 krajów. Efekt końcowy możecie zobaczyć poniżej.

 

Z okazji 4. rocznicy śmierci legendarnego artysty, wytwórnia Parlophone na początku 2020 roku zapowiedziała wydanie dwóch nowych albumów. Pierwsza z płyt "Is It Any Wonder?" zawiera sześć niepublikowanych wcześniej wersji przebojów Davida Bowiego. Krążek trafił do sprzedaży 17 stycznia 2020 roku.

Oba albumy są efektem akustycznej sesji nagraniowej zrealizowanej dla BBC w 1997 roku. Druga płyta w wersji rozszerzonej ukaże się 18 kwietnia 2020 roku podczas Record Store Day.  

Według oficjalnych danych krótko po śmierci Bowiego w 2016 roku sprzedaż jego albumów w samych Stanach Zjednoczonych wzrosła o ponad 5000%. W ciągu tygodnia od śmierci sprzedano 682 tys. egzemplarzy. Spotify podał, że streamowanie jego muzyki wzrosło o 2700 % - i to w ciągu zaledwie kilku godzin.

Nic więc dziwnego, że wytwórnie nadal zainteresowane są sprzedażą płyt pod nazwiskiem zmarłej gwiazdy. W tym przypadku przedstawiciele Parlophone zalecają ostrożność w ocenie pośmiertnych płyt jako szybkiego zarabiania pieniędzy. Jak wyjaśniają, zależy im przede wszystkim na dotarciu do nowych odbiorców. Jest to również szansa na uchronienie wielu artystów od zapomnienia.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!