Andrea Bocelli królem internetu. Tenor pobił rekord oglądalności!

W Niedzielę Wielkanocną 12 kwietnia 2020 roku włoski tenor i światowa ikona muzyki, Andrea Bocelli, wystąpił solo w historycznej Katedrze Duomo w Mediolanie.

Media na całym świecie mówią jednogłośnie - to jeden z najważniejszych momentów w historii muzyki! Publiczność nie była obecna podczas tego wyjątkowego wydarzenia, związane to było z rygorystycznym zakazem wstępu do Katedry (zgodnie z przepisami rządowymi w związku z COVID-19). Koncert był transmitowany w internecie, jednocząc świat w obliczu globalnej pandemii.

Już ponad 35 milionów ludzi obejrzało ten wyjątkowy koncert. To bez wątpienia najchętniej streamowany koncert na żywo w historii muzyki klasycznej.

 

Wydarzenie organizowane zostało przez Miasto Mediolan i Veneranda Fabbrica del Duomo, a wyprodukowane przez Sugar Music oraz Universal Music Group, dzięki hojnemu wsparciu serwisu YouTube. Andrea Bocelli wystąpi całkowicie pro bono (we współpracy z Almud i Maverick Management).

Bocelli, razem z Fundacją jego imienia, jest obecnie zaangażowany w kampanię niesienia pomocy na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19. Andrea Bocelli Foundation (ABF) rozpoczęła zbiórkę pieniędzy, by wesprzeć szpitale w zakupie niezbędnego wyposażenia, chroniącego personel medyczny. Swoje wsparcie można okazać poprzez przekazanie darowizny za pośrednictwem kampanii GoFundMe lub poprzez kontakt z Andrea Bocelli Foundation, pisząc na adres development@andreabocellifoundation.org.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!