Rezerwat: Posłuchaj nowej wersji hitu "Zaopiekuj się mną" [WIDEO]

To ostatnie dzieło Andrzeja Adamiaka i Piotra Smoleńskiego - teledysk do kultowej piosenki "Zaopiekuj się mną" w specjalnej wersji, w której Andrzej Adamiak naśladuje głosem wszystkie instrumenty.

Andrzej Adamiak zmarł 8 kwietnia 2020 roku w wieku 60 lat. Przyczyną śmierci była sepsa wywołana pęknięciem wyrostka robaczkowego i zapaleniem otrzewnej. 

Do sieci trafił właśnie teledysk do utworu "Zaopiekuj się mną". Za reżyserię odpowiada Piotr Smoleński. W nowej wersji wielkiego hitu zespołu Rezerwat Andrzej Adamiak naśladuje swoim głosem wszystkie instrumenty. Klip możecie zobaczyć poniżej.

 
W poniedziałek 30 marca 2020 r. skontaktował się ze mną Andrzej Adamiak. Znaliśmy się od wielu lat, pracowaliśmy wspólnie przy kilku projektach. Andrzej wysnuł słuszne przypuszczenie, że w dobie pandemii nie mam szczególnie dużo zleceń. Zapytał czy chciałbym nakręcić klip, do nowej wersji największego przeboju zespołu Rezerwat - „Zaopiekuj się mną”. Nie tylko szacunek i sympatia do Andrzeja spowodowały, że decyzję podjąłem w sekundę. W obecnej sytuacji człowiek robi wiele żeby mieć powód do wyjścia z domu. W środę, tj. 1 kwietnia zdzwoniliśmy się i uzgodniliśmy ogólny zarys scenariusza. Od 5 kwietnia zaczęliśmy zdjęcia w opustoszałej Warszawie. Klip zrealizowany miniaturowym, pandemicznym składem, przy zerowym budżecie. Klaudia Winiarska - aktorka, Michał Szewczykowski - scenariusz, operator drona, oraz ja, w swojej tradycyjnej roli reżysera - operatora. Nagle zaczęło się robić dziwnie. Kontakt z Andrzejem się urwał, nie odzywał się, nie podrzucał swoich pomysłów. Jego telefon milczał, obiecane materiały, które miał nagrać, nie dotarły do mnie nigdy. Pracowaliśmy jednak dalej. W poniedziałek okazało się, że nie robimy kolejnego projektu z Andrzejem, lecz nagrywamy jego epitafium. Dzisiaj chcemy się nim podzielić ze wszystkimi: rodziną, przyjaciółmi i fanami twórczości Andrzeja. Mamy ogromną nadzieję, że Andrzejowi spodoba się to, co zobaczy.

- czytamy w opisie klipu.

Rezerwat powstał w 1982 roku. Grupa ma na swoim koncie ponad milion sprzedanych płyt. Wydali łącznie trzy studyjne albumy. Ostatni "Dotykaj" ukazał się w 2016 roku.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!