Anna Dymna wraz z artystami zachęca: Śpiewajmy "Mimo wszystko"! [WIDEO]

Anna Dymna, wybitna polska aktorka oraz założycielka Fundacji "Mimo Wszystko" w podziękowaniu dla wszystkich cudownych ludzi dobrej woli, którzy mimo trudnych czasów, niepewności, mierzenia się z zagrożeniami, wciąż. mimo wszystko - pragną pomagać innym - zainicjowała powstanie pięknej radosnej piosenki "Mimo wszystko".

Do utworu powstał teledysk, nagrany przez wszystkich uczestników w ich własnych domach w czasie izolacji. Reżyserią i montażem klipu zajął się Michał Ziomek (także laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki) we współpracy z Łukaszem Pospieszalskim. Możecie go zobaczyć poniżej.

 

Tak o projekcie mówi Anna Dymna:

W 2005 roku dostałam od Wojciecha Młynarskiego piękny prezent dla mojej fundacji – wiersz „Mimo wszystko”. Słowa są proste, a mówią o najważniejszej sprawie, dają nam siłę i wytyczają prostą drogę naszym działaniom. Niedawno Mateusz Pospieszalski napisał do słów Wojtka Młynarskiego specjalną, energetyczną muzykę, byśmy właśnie teraz mogli razem zaśpiewać te słowa i uświadomić sobie, że naprawdę „najlepszym schronieniem dla człowieka jest drugi człowiek. Musieliśmy tylko, kierując się rozsądkiem – zmuszeni sytuacją – zmienić słowa: „Wyciągnij rękę, podejdź blisko" na "Pomachaj ręką, bądź sercem blisko”. Ale mam nadzieję, że Wojtek nam wybaczy. Codziennie słucham tej piosenki i od razu dzwonię do kogoś, by choć chwilę porozmawiać, zapytać, czy czegoś nie potrzeba i podzielić się uśmiechem. Tak to działa. Nie damy się smutkom. Bądźmy razem, choć, chwilowo, w pewnej odległości. I śpiewajmy: „Mimo wszystko”.

W nagraniu utworu wzięli udział wybitni polscy artyści jak Kayah, Anna Wyszkoni, Małgorzata Ostrowska, Barbara Pospieszalska, Piotr Cugowski, Michał Szpak, Mieczysław Szcześniak, Adam Nowak, Mateusz Pospieszalski, a za chórki odpowiedzialni byli Lidia Pospieszalska oraz laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki - ogólnopolskiego, konkursu dla uzdolnionych wokalnie osób z niepełnosprawnościami, który Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” organizuje od 2005 roku  - Klaudia Skotarczak, Daria Barszczyk, Klaudia Borczyk, Patrycja Błach, Ula Kowalska, Julka Walczyna, Paulina i Bartek Gruszeccy, Krzysztof Szymaszek, Michał Ziomek, Grzegorz Dowgiałło i Kamil Czeszel. Chórki dziecięce: Tymon, Tosia, Leon i Łucja Krylik.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!