Krzysztof Cugowski udostępnił koncert urodzinowy [WIDEO]

Wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności. Koncert był transmitowany online.

Muzyczna podróż Krzysztofa Cugowskiego trwa już pół wieku. W 2020 roku Krzysztof Cugowski nie tylko świętuje 50-lecie pracy artystycznej, kilka dni temu skończył również 70 lat. Charyzmatyczny frontman postanowił ten podwójny jubileusz uczcić wyjątkowym koncertem akustycznym, który odbył się 29 maja 2020 roku w Lublinie. Na scenie wystąpili gościnnie Ania Wyszkoni i Marek Raduli. Zapis koncertu możecie zobaczyć poniżej.

Podczas koncertów wokalista zabiera publiczność w pasjonującą podróż przez pięć dekad, pełną wielkich i niezapomnianych hitów, którymi dotąd zachwycają się rzesze słuchaczy. W podwójnie jubileuszową trasę koncertową z Krzysztofem Cugowskim ruszył Zespół Mistrzów złożony z wybitnych muzyków. Na gitarze gra Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn, na instrumentach klawiszowych Tomasz Kałwak. Zespół od ponad dwóch lat towarzyszy wokaliście i ma na swoim koncie ponad setkę koncertów przed polską i zagraniczną publicznością.

Udana współpraca muzyków zaowocowała dwupłytowym albumem "50/70 Moje Najważniejsze" podsumowującym złoty jubileusz wokalisty i niosącym zapowiedź nowego, muzycznego otwarcia. Pierwsza płyta zawiera 14 utworów w nowych aranżacjach – tych, które Krzysztof Cugowski ukochał szczególnie, które najmocniej zapadły mu w serce. To piękne piosenki zaśpiewane ponownie po latach nabrały nowych znaczeń i barw. Druga płyta to zapis koncertu Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, który odbył się w 2018 roku w Radiu Lublin.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!