18-letni Freddie Mercury w college'u. Archiwalne nagranie [WIDEO]

W internecie można znaleźć tyle wspaniałych perełek. Idealnym przykładem na to jest nagranie z młodzieńczych lat Freddiego. Powiedzielibyście, że ten nieśmiały chłopak zostanie w przyszłości frontmanem legendarnego zespołu Queen?

W 1964, Freddie w wieku 18 lat, ze względu na wojnę domową w Zanzibarze wraz z rodzicami i młodszą siostrą Kashmirą wyjechał do Anglii i zamieszkał w Feltham, w Hounslow - mieście aglomeracji zachodniego Londynu. Rozpoczął naukę w college'u. Bez zastanowienia wybrał profil sztuka i projektowanie graficzne. Freddie miał prawdziwy talent do rysowania. Nie wszyscy wiedzą, że to właśnie on zaprojektował logo Queen, które przedstawia znaki zodiaków członków zespołu.

W czeluściach internetu udało się nam znaleźć nagranie z 1964 roku, na którym możemy zobaczyć 18-letniego Freddiego. Już wtedy lubił zwracać na siebie uwagę ekstrawaganckimi ubraniami. Wideo możecie zobaczyć poniżej.

 

Freddie Mercury, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniem zespołu Queen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile.

Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!