Gwiazdy zaśpiewały hit U2 "Beautiful Day" w ważnej sprawie

Zespół U2 we współpracy z serwisem Youtube przygotował wyjątkowy projekt muzyczny. Sprawdźcie szczegóły.

W związku z panującą pandemią koronawirusa tegoroczne zakończenie roku dla wielu uczniów na całym świecie wygląda zupełnie inaczej. Youtube wraz z pomocą zespołu U2 przygotował dla absolwentów niespodziankę z udziałem wielu popularnych osobistości, szczególnie ze Stanów Zjednoczonych, stworzyli specjalny film "Dear Class Of 2020". Mogliśmy w nim usłyszeć nową wersję hitu "Beautiful Day". Występ poprzedziła przemowa Bono, który powiedział:

Jako Irlandczyk zawsze wierzyłem, że Ameryka to nie tylko kraj, ale idea, marzenie, które należy do całego świata. Teraz okazało się, że ta idea nie należy nawet to wielu Amerykanów, a dla czarnoskórych Amerykanów pochodnia sprawiedliwości nie oznacza nadziei, a jest światłem latarki skierowanym w twarz. Kiedy U2 nagrał „Beautiful Day”, nad Dublinem gromadziły się burzowe chmury. Ale piosenka nie jest opisem tego, gdzie jesteśmy, a modlitwą o to, gdzie możemy dotrzeć.

W nagraniu wzięli udział tacy artyści jak Chris Martin, Camila Cabello, Leon Bridges, Noah Cyrus i Ben Platt. Cały występ możecie zobaczyć poniżej.

 

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!