Chór medyków zaśpiewał utwór Beaty Kozidrak "Rzeka Marzeń"

W takiej wersji jej jeszcze nie słyszeliśmy tego przeboju. Zobaczcie wideo.

Już wielu artystów śpiewało ten utwór w różnych aranżacjach. Każda z nich była wyjątkowa na swój sposób. Wirtualny Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przygotował własny cover hitu Beaty Kozidrak "Rzeka marzeń". Ich wykonanie możecie zobaczyć poniżej.

 
Pandemia pokrzyżowała wszystkie chóralne plany. Odwołane zostały wszystkie próby, koncerty, spotkania, wyjazdy a przede wszystkim nasz jubileusz 15-lecia, zaplanowany na kwiecień 2020. Musieliśmy szybko odnaleźć się w nowej rzeczywistości i znaleźć sposób, aby w tych trudnych czasach dać wszystkim państwu oraz sobie radość płynącą z muzyki. Tak powstał pomysł stworzenia Wirtualnego Chóru UMedu, czego owocem jest nagranie utworu „Rzeka marzeń” z filmu „W pustyni i w puszczy” z repertuaru Beaty Kozidrak. Wybór utworu nie był przypadkowy – piosenka mówi o marzeniach i nadziei na lepsze jutro. Poza tym wszyscy kochamy Beatę!

- czytamy na stronie Chóru Medycznego z Łodzi.

Utwór "Rzeka marzeń" znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu Gavina Hooda "W pustyni i w puszczy" z 2000 roku. Autorem tekstu jest Jacek Skubikowski, a za kompozycje odpowiada Krzesimir Dębskii, który odpowiedzialny jest również za muzykę do "Ogniem i mieczem" czy większości seriali telewizyjnych. W przypadku muzyki do "W pustyni i w puszczy" kompozytor stanął przed dużym wyzwaniem. Oprócz oddania nastroju scen filmu, musiał także uwzględnić miejsce akcji - Afrykę - z całym bogactwem i zróżnicowaniem jej muzyki.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!