Uczestnik "The Voice Australia" we wzruszającym coverze "Imagine" Johna Lennona

W czasach panującej pandemii koronawirusa ten wielki przebój Johna Lennona nabiera zupełnie innego znaczenia. Zobaczcie wzruszające nagranie.

W jednym z ostatnich odcinków australijskiej edycji programu „The Voice” wielu wzruszeń dostarczył zarówno widzom jak i jurorom Andy Dexterity. Wykonał jedną z najpiękniejszych ballad wszech czasów z repertuaru Johna Lennona "Imagine". Po swoim występie otrzymał długie owacje na stojąco. Co najważniejsze, wszyscy jurorzy odwrócili swoje fotele. Zobaczcie, jak sobie poradził.

 

"Imagine" na pustej stacji metra

Młody brytyjski muzyk Stephen Ridley nagrał wyjątkowy cover wielkiego przeboju Johna Lenonna "Imagine". Udał się w tym celu na pustą stację londyńskiego metra St Pancras Station. Wszystko odbyło się w bezpiecznych warunkach. Możemy go zobaczyć w ochronnej maseczce, a zanim zasiadł do pianina zdezynfekował klawisze. Muzyk zmienił również słowa utworu, aby pasowały do obecnej sytuacji. Na samym końcu dodał fragment piosenki "What a Wonderful World" Louisa Armstronga. Nagranie możecie zobaczyć pod tym adresem

John Lennon - "Imagine"

Utwór „Imagine” Johna Lennona został wydany w 1971 roku i pochodzi z albumu o tym samym tytule. W 2004 roku singiel został sklasyfikowany na 3. miejscu listy 500 utworów wszech czasów czasopisma „Rolling Stone. Ciekawostką jest fakt, że cytat z tej piosenki – „Nad nami tylko niebo” – stał się mottem Portu lotniczego Liverpool-John Lennon.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!