Chór nauczycieli z Cambrigde wykonał hit "Africa" Toto [WIDEO]

Marcin Michałowski
08.07.2020 11:13
CMAT Lockdown 2020 Staff Choir - 'Africa' by Toto

CMAT Lockdown 2020 Staff Choir - 'Africa' by Toto (Youtube)

Jest to zdecydowanie jedna z najczęściej coverowanych piosenek. Takiej wersji jednak jeszcze nie słyszeliśmy! Zobaczcie wideo.

Ten wielki hit bardzo często do nas powraca w coraz to nowszych wersjach. Wcześniej mogliśmy usłyszeć go między innymi wykonanego na harfie, boso na fortepianie i w lekko stresującym wydaniu. Teraz przyszła kolej na nauczycieli z Uniwersytetu Cambridge, którzy nagrali własną wersję tego wielkiego hitu. Posłuchajcie!

 

W 1982 roku w sklepach muzycznych pojawiła się płyta "Toto IV.", z której pochodzi singiel "Africa", skomponowany przez Davida Paicha i Jeffa Porcaro. Tak Paich wspomina prace nad utworem:

Na początku lat 80. oglądałem wieczorne programy dokumentalne o strasznej sytuacji, jaka panowała w Afryce, o śmierci i głodzie. Te obrazy nie mogły opuścić mojej głowy. Próbowałem sobie wyobrazić, jakby to było żyć tam i co bym wtedy zrobił. Jest to bardzo wyjątkowa piosenka, która wiele dla nas znaczy.

Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęły na niej tak wielkie piętno, jak Toto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy.

Jak Wam się podoba takie wykonanie?

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!