Toto wykonał kwarantannową wersję przeboju "Africa"

Zespół przygotował dla fanów wyjątkową niespodziankę. Zobaczcie!

Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęły na niej tak wielkie piętno, jak Toto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy.

Zespół nagrał ostatnio specjalnie dla fanów kwarantannową wersję swojego wielkiego hitu "Africa". Wideo możecie zobaczyć poniżej.

W 1982 roku w sklepach muzycznych pojawiła się płyta "Toto IV.", z której pochodzi singiel "Africa", skomponowany przez Davida Paicha i Jeffa Porcaro. Tak Paich wspomina prace nad utworem:

Na początku lat 80. oglądałem wieczorne programy dokumentalne o strasznej sytuacji, jaka panowała w Afryce, o śmierci i głodzie. Te obrazy nie mogły opuścić mojej głowy. Próbowałem sobie wyobrazić, jakby to było żyć tam i co bym wtedy zrobił. Jest to bardzo wyjątkowa piosenka, która wiele dla nas znaczy.

Na pustyni powstała instalacja, która będzie grała hit Toto "Africa" w nieskończoność!

Namibijski artysta Max Siedentopf zadbał, aby ten wielki przebój pozostał z nami na zawsze! Stworzył nietypową instalację na pustyni Namib, która będzie odtwarzała nieprzerwanie hit „Africa” z repertuaru Toto. Pomysłodawca zdradził BBC, że instalacja zarządzana jest bateriami solarnymi, aby wszystkie pokolenia mogły poznać twórczość zespołu Toto.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!