Bono i The Edge wykonali utwór Led Zeppelin, którego mieli nigdy nie coverować!

Co ich do tego skłoniło? Sprawdźćie!

Zespół U2 wielokrotnie dostawał prośby od fanów, aby wykonali podczas koncertu przebój "Stairway to Heaven" z repertuaru Led Zeppelin. Panowie stanowczo odmawiali. Ostatnio jednak postanowili zrobić wyjątek, aby złożyć hołd i wesprzeć wszystkich pracowników technicznych. Zadedykowali ją również wszystkim, którzy cierpią z powodu pandemii koronawirusa – organizatorom koncertów, właścicielom obiektów, pracownikom klubów i hal. Posłuchajcie!

 
Jest jeden irytujący aspekt irlandzkiej załogi technicznej, o którym musimy wspomnieć. Gdzie byś się nie udał – niezależnie od tego, czy to Olympia, 3Arena czy Madison Square Garden – wchodzisz do sali koncertowej, to wielki moment, i słyszysz utwór, którego nigdy nie mieliśmy grać. Tak, to „Stairway To Heaven”. Ci profesjonaliści uważają, że potrafią grać go lepiej niż zespół i to może być prawda!

- wyjaśnił Bono.

Okazuje się, że nie tylko Bono ma problem z tym przebojem. "Stairway To Heaven", to jeden z najlepszych rockowych kawałków wszechczasów. Inne zdanie na ten temat ma wokalista zespołu Led Zeppelin, Robert Plant. W wielu wywiadach niejednokrotnie zaznaczał, że ma dosyć śpiewania rockowego hitu. Na samą myśl, że ma ją wykonać, dostaje wysypki. Uważa też, że być może w 1971 roku słowa, które zawiera miały jakieś poważniejsze znaczenie, ale teraz najzwyczajniej nie robią na nim żadnego wrażenia. Jego zdaniem, "Stairway To Heaven", to "cholerny weselny kawałek".

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!