Bono i The Edge wykonali utwór Led Zeppelin, którego mieli nigdy nie coverować!

Marcin Michałowski
31.07.2020 08:33
U2 - Stairway to Heaven

U2 - Stairway to Heaven (Youtube (Daxmusic))

Co ich do tego skłoniło? Sprawdźćie!

Zespół U2 wielokrotnie dostawał prośby od fanów, aby wykonali podczas koncertu przebój "Stairway to Heaven" z repertuaru Led Zeppelin. Panowie stanowczo odmawiali. Ostatnio jednak postanowili zrobić wyjątek, aby złożyć hołd i wesprzeć wszystkich pracowników technicznych. Zadedykowali ją również wszystkim, którzy cierpią z powodu pandemii koronawirusa – organizatorom koncertów, właścicielom obiektów, pracownikom klubów i hal. Posłuchajcie!

 
Jest jeden irytujący aspekt irlandzkiej załogi technicznej, o którym musimy wspomnieć. Gdzie byś się nie udał – niezależnie od tego, czy to Olympia, 3Arena czy Madison Square Garden – wchodzisz do sali koncertowej, to wielki moment, i słyszysz utwór, którego nigdy nie mieliśmy grać. Tak, to „Stairway To Heaven”. Ci profesjonaliści uważają, że potrafią grać go lepiej niż zespół i to może być prawda!

- wyjaśnił Bono.

Okazuje się, że nie tylko Bono ma problem z tym przebojem. "Stairway To Heaven", to jeden z najlepszych rockowych kawałków wszechczasów. Inne zdanie na ten temat ma wokalista zespołu Led Zeppelin, Robert Plant. W wielu wywiadach niejednokrotnie zaznaczał, że ma dosyć śpiewania rockowego hitu. Na samą myśl, że ma ją wykonać, dostaje wysypki. Uważa też, że być może w 1971 roku słowa, które zawiera miały jakieś poważniejsze znaczenie, ale teraz najzwyczajniej nie robią na nim żadnego wrażenia. Jego zdaniem, "Stairway To Heaven", to "cholerny weselny kawałek".

Polecamy również:

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!