Queen i Adam Lambert udostępnili koncertową wersję hitu "Show Must Go On"

Jest to zapowiedź ich pierwszego wspólnego albumu "Live Around The World", który ukaże się jeszcze w 2020 roku.

Już jesienią do sprzedaży trafi album „Live Around The World”. Będzie to podsumowanie ich wspólnych tras koncertowych. Na płycie znajdzie się 20 utworów, które zespół wybrał spośród 200 zagranych koncertów. Do sieci trafiła pierwsza zapowiedź albumu. Jest nią koncertowa wersja "Show Must Go On", która została zarejestrowana podczas koncertu w Londynie w 2018 roku. Nagranie możecie zobaczyć poniżej.

 

Tak prace nad tym wielkim przebojem wspomina Brian May.

Mimo że wszyscy byliśmy świadomi zbliżającej się tragedii Freddiego, mieliśmy kilka inspirujących i radosnych chwil w studiu, tworząc album "Innuendo". Nie rozmawialiśmy zbyt wiele o chorobie Freddiego - on po prostu chciał jak najlepiej zająć się „biznesem, jak zwykle”. Ale już był tylko dzień lub dwa w tygodniu, kiedy Freddie był na tyle zdrowy, że przychodził i pracował z nami. Chwyciliśmy te cenne chwile i wykorzystaliśmy je jak najlepiej.
Melodia wymagała kilku bardzo trudnych górnych nut. Powiedziałem Freddiemu… „Nie chcę, żebyś się męczył - to nie będzie dla Ciebie łatwe w pełnym głosie, nawet dla ciebie!” Powiedział: „Nie martw się - ja… ja to załatwię, kochanie!”. Następnie wypił kilka swoich ulubionych kieliszków wódki, oparł się o stół mikserski i… zagrał jeden z najbardziej niezwykłych występów w swoim życiu! Nigdy tego nie zapomnę.

Adam Lambert dołączył do zespołu Queen w 2011 roku, kiedy brał udział w 8. edycji talent show „Idol”. Zajął wtedy drugie miejsce, jednak jego wykonanie „We Are The Champions” docenił sam Brian May i zaproponował mu współpracę. W ciągu ostatniej dekady muzycy zagrali setki koncertów dla 3,5 miliona fanów.

Premiera płyty „Live Around The World” zaplanowana jest na 2 października 2020 roku.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!