"Zacznij od Bacha": Chóry z całej Polski złożyły hołd Zbigniewowi Wodeckiemu

Kolejna edycja koncertu "Wodecki Twist Festiwal" odbyła się w niedzielę 27 września 2020 roku.

Festiwal "WODECKI TWIST" co roku inaugurowała piosenka „Zacznij od Bacha” w wykonaniu najznakomitszych chórów z całej Polski. Organizatorzy nie zamierzali rezygnować z tego zwyczaju. W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi zostali zmuszeni przenieść wspólne śpiewanie z krakowskiego Rynku Głównego do sieci. Zobaczcie wyjątkowe wykonanie wielkiego przeboju Zbigniewa Wodeckiego. 

Tegoroczna edycja "Wodecki Twist Festiwal" w całości była transmitowana w internecie. Poniżej możecie zobaczyć cały zapis koncertu. 

 

Program koncertu pod tytułem „Dobrze, że jesteś” wypełniły najpiękniejsze piosenki i duety o miłości, które skomponował Zbigniew Wodecki, a także z jego lubianego przez publiczność repertuaru. Specjalne aranżacje na tę okazję przygotował Tomasz Szymuś, pod którego batutą wystąpili muzycy tego dnia. Zespołowi towarzyszyli artyści Santander Orchestra.

Na scenie wystąpili: Kuba Badach, Ania Rusowicz, Natalia Kukulska oraz Ewelina Cassette, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Agnieszka Judycka i Daniel Malchar, związani z teatrem Słowackiego. Koncert poprowadziła Magda Miśka-Jackowska. Część muzyczną uzupełniły audiowizualne materiały z archiwum. 

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!