Świętujemy 30 lat "Kevina Samego w Domu". Posłuchaj kultowego soundtracku

Z okazji 30. rocznicy powstania uwielbianego przez dzieci i ich rodziców filmu, Sony Classical przedstawia album: "John Williams - Home Alone (Original Motion Picture Soundtrack)".

"Kevin Sam w Domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku” pomimo upływu lat są najczęściej oglądanymi świątecznymi filmami. W Polsce stało się już tradycją, że w Święta Bożego Narodzenia całe rodziny zasiadają przed telewizorami i oglądają losy niesfornego Kevina McCallistera.

Rodzina McCallisterów zamierza spędzić Święta Bożego Narodzenia we Francji. W dzień wyjazdu omal nie spóźniają się na samolot. W wyniku małego zamieszania zapominają ze sobą zabrać Kevina (Macaulay Culkin). Ośmioletni chłopiec zostaje sam w domu, od tej pory musi sam sobie radzić ze wszystkim, w czym do tej pory wyręczali go rodzice... łącznie z dwoma złodziejami (Joe Pesci, Daniel Stern), którzy tylko czyhają, by okraść dom McCallisterów.

 

Emisję „Kevina samego w domu” w okresie Bożego Narodzenia należy uznać za swego rodzaju telewizyjną tradycję. Co roku w grudniu pada pytanie nie o to, czy film zostanie wyświetlony, lecz kiedy i w której stacji. Mamy dobrą wiadomość dla fanów kultowej świątecznej komedii. Telewizja Polsat już po raz 17. wyemituje w Wigilię o godz. 20:00 „Kevina samego w domu”!

Całej ścieżki dźwiękowej z filmu możecie posłuchać poniżej:

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!