Justyna Steczkowska wykonała utwór Chopina "Preludium e-moll"

Artystka kilka miesięcy temu zagrała wyjątkowy koncert w lesie. Oprócz własnych utworów, przygotowała dla fanów kilka niespodzianek. Zobaczcie jedną z nich.

Ostatnia płyta Justyny Steczkowskiej "Maria Magdalena" zagrana w leśnej scenerii z orkiestrą kameralną i dwoma harfami zachwyca niespotykaną harmonią i idealnie podkreśla piękno przyrody. Artystka przeniosła nas w magiczny świat elfów i leśnego mikrokosmosu i podkreśla, jak ważna jest współzależność między człowiekiem a przyrodą, a przede wszystkim harmonia pomiędzy tymi światami.

Piosenkarka udostępniła na Facebooku fragment tego wyjątkowego koncertu. Jak sama podkreśla

Mój ukochany utwór Chopina - "Preludium e-moll". W mojej własnej interpretacji.

Zobaczcie:

Jak możemy przeczytać na oficjalnym kanale na YouTubie Justyny Steczkowskiej:

To pierwszy taki koncert pełen magii i piękna przyrody, który odbył się w prawdziwym lesie. Justyna Steczkowska stworzyła niezwykłą muzyczną opowieść o niespotykanej urodzie polskich lasów. Jej ostatnia płyta "Maria Magdalena" zagrana w leśnej scenerii z orkiestrą kameralną i dwoma harfami zachwyca niespotykaną harmonią i idealnie podkreśla piękno przyrody. Artystka przenosi nas w magiczny świat elfów i leśnego mikrokosmosu i podkreśla jak ważna jest współzależność między człowiekiem, a przyrodą, a przede wszystkim harmonia pomiędzy tymi światami.
Nagranie przeprowadzono 22 września br. na terenie podwarszawskiego Nadleśnictwa Jabłonna, do którego artystka zwróciła się i otrzymała zgodę nadleśniczego wraz ze wskazaniem miejsca i warunków, jakie ekipa nagrywająca musi spełnić, by przedsięwzięcie mogło się odbyć bez szkody dla lasu i przyrody. Organizatorzy zastosowali się w pełni do uzgodnionych zasad – mówi specjalista Służby Leśnej, Krzysztof Trębski.
Podczas koncertu „Justyna Steczkowska - Koncert Online w Lesie”, który odbył się w terminie 22 września 2020 r. nie były używane systemy głośnikowe, ponieważ każdy z muzyków wykorzystywał odsłuch douszny, dźwięk jaki generowaliśmy nie przekraczał 70 db. Muzycy byli od siebie oddaleni na odległość, która nie pozwalała na wytworzenie większego ciśnienia akustycznego.
Agregat prądotwórczy, który został wykorzystany podczas koncertu jest dedykowany do pracy na planach filmowych. Znajdował się w busie, który był wytłumiony i nie generował dodatkowego szumu. Przygotowaliśmy kilka stanowisk z kocami przeciwpożarowymi, gaśnicami proszkowymi i pianowymi. Cała ekipa pracująca przy koncercie została przeszkolona jak zachowywać się w tego typu miejscach.
Zapewniamy, że teren lasu po koncercie jest w takim samym stanie jak przed wydarzeniem. Artyści oraz ekipa techniczna pracująca podczas koncertu zachowywała się z pełnym poszanowaniem przyrody i zwierząt - mówi producent koncertu Łukasz Wojtanowski.

Cały koncert Justyny Steczkowskiej obejrzycie poniżej:

 

Ostatnim albumem wokalistki był wydany na początku 2019 roku krążek “Maria Magdalena. All Is One". Na płycie znalazło się  12 kompozycji autorstwa Justyny Steczkowskiej i Jakuba Rene. Stworzyli razem wyjątkowe brzmienie. Połączyli dwa bardzo różne od siebie gatunki - muzykę klubową z wielką orkiestrą smyczkową. Album wyprodukował m.in. Daniel Heath z Los Angeles odpowiedzialny za największe sukcesy Lany Del Ray.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!