"Zombie": Irlandzka wokalistka złożyła wzruszający hołd Dolores O'Riordan

Jedna z najpopularniejszych piosenek zespołu The Cranberries doczekała się wyjątkowej przeróbki.

Ten wielki hit bardzo często do nas powraca w coraz to nowszych wersjach. Kilka dni temu wspominaliśmy Dolores O'Riordan w 3. rocznice jej śmierci. W jednym z irlandzkich programów rozrywkowych "The Late Late Show" stacji RTÉ One, młoda wokalistka Lyra wykonała przebój "Zombie" w hołdzie dla zmarłej piosenkarki. Jej wykonanie możecie zobaczyć poniżej.

 

Przypominamy, że zespół The Cranberries w 2020 roku wydał reedycję kultowego albumu "No Need to Argue". Krążek, który oryginalnie ukazał się w 1994 roku, zawiera największy hit grupy - "Zombie". Wydawnictwo sprzedało się w nakładzie przekraczającym 17 milionów egzemplarzy na całym świecie.

500 osób zaśpiewało hit The Cranberries w hołdzie zmarłej wokalistce500 osób zaśpiewało hit The Cranberries w hołdzie dla zmarłej wokalistki

Na nowym wydaniu podwójnego winyla, poza zremasterowanym albumem i trzema b-side’ami, znalazły się także dodatkowe utwory „Yesterday’s Gone” oraz cover The Carpenters „(They Long To Be) Close To You”). Zarówno 2LP, jak i 2CD zawierają 5000-znakowy esej o historii albumu napisany przez Eoina Devereuxa (autora również notek do reedycji debiutu grupy, „Uncertain”).

Dolores O' Riordan zmarła 15 stycznia 2018 roku. Miała 46 lat. Oficjalną przyczyną śmierci było utonięcie w wannie spowodowane upojeniem alkoholowym.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!