Jak oni zaczynali? Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny urodził się 6 stycznia 1971 w Pionkach. Wokalista, autor tekstów, członek Akademii Fonogranicznej ZPAV, a także juror program "The Voice of Poland" i "The Voice Senior" emitowanych na TVP. Tak w wielkim skrócie można opisać liczne osiągnięcia Andrzeja. Jak wyglądała jego ścieżka do sławy?

W dzieciństwie Andrzej powoli wkraczał w świat muzyki. Występował wraz z zespołem Catavina, którego prowadzącym był Andrzej Górski. Następnie uczył się w liceum ogólnokształcącym, w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. Dalsza edukacja piosenkarza to kierunek “wychowanie muzyczne” na WPS w Kielcach.

W 1992 roku Andrzej Piaseczny dołączył do zespołu Mafia i to wraz z nimi nagrał swój pierwszy w życiu album.

 

Wystąpił również w konkursie młodych talentów we Wrocławiu, a także na koncercie “Debiutów” w Opolu. Natomiast Kielce to miasto, gdzie zorganizował swój pierwszy solowy koncert.

6 lat później Piaseczny zdecydował się opuścić Mafię i rozpocząć karierę solową. W tym samym roku osiągnął status platynowej płyty, na której znalazły się przeboje takie, jak “Jeszcze bliżej”, “Mocniej?” czy “Pogodniej” z serialu "Złotopolscy".

Andrzej PiasecznyJak dobrze znasz Andrzeja Piasecznego? [QUIZ]

Co ciekawe, Andrzej Piaseczny to nie tylko sławny piosenkarz, ale także zapalony biegacz. W 2004 roku wziął udział w Sztafecie Ognia Olimpijskiego podczas Igrzysk w Atenach.

Artysta powiedział kiedyś w jednym z wywiadów:

Nie jestem obecny w życiu publicznym, dlatego być może jest we mnie 100 procent mnie. W tym jak śpiewam, jak piszę i co piszę, można odczytać pełnego mnie, stąd myślę sobie, że Ci ludzie, którzy przychodzą na moje koncerty albo słuchają płyt od deski do deski, znają mnie bardzo dobrze.

Andrzej PiasecznyDokończ teksty piosenek Andrzeja Piasecznego [QUIZ]

W Andrzeju już chyba nic nas nie zaskoczy. Wszyscy doskonale wiemy, że  to pełen wrażliwości artysta, który jak nikt inny potrafi śpiewać o uczuciach.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!