Gumowy kurczak śpiewa "Colors of The Wind" z bajki "Pocahontas"

XXI wiek to czas, w którym pozwalamy sobie na wyrażanie siebie na wszelkie możliwe sposoby. Artyści nie muszą się już trzymać kurczowo konwencji - że coś nie wypada. W dobie YouTube'a wszelkie chwyty są dozwolone.

Romero May to amerykański muzyk, który z niepozornej piszczącej zabawki, jakim jest plastikowy kurczak, tworzy cover wielkich przebojów. Swoją przygodę z produkcją filmików i kompozycji dźwiękowych rozpoczął w 2018 roku. Na jego kanale znajdziemy adaptacje takich wykonawców jak Elvis Presley, Wham! czy Adele. Romero lubi też wchodzić w świat bajek, dlatego dziś mamy dla Was hit z filmu "Pocahontas".

Koniecznie musicie to zobaczyć.

 

W oryginale utwór „Colors of the Wind” wykonywała Vanessa Williams, a w filmie „Pocahontas” śpiewała go Judy Kuhn. Polską wersję tego hitu wykonywała Edyta Górniak. Przypomnijmy, że disnejowska produkcja miała premierę w 1995 roku, gdy artystka była u szczytu sławy. Rok wcześniej z piosenką „To nie ja” artystka zajęła najwyższe do tej pory drugie miejsce w konkursie Eurowizji.

EDYTA GÓRNIAKEdyta Górniak zaśpiewała "Kolorowy wiatr" z bajki "Pocahontas"

Najbardziej kojarzące się brzmienie z animowaną produkcją Walta Disneya. Kompozycja, w momencie jej wydania, okazała się być najlepszą, jaką wydała wytwórnia dotychczas. Zdobyła Oscara, Złoty Glob i statuetkę Grammy.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!