Jak brzmi folkowa wersja hitu "Take On Me" zespołu A-ha?

Ta kultowa piosenka z repertuaru zespołu A-ha doczekała się już wielu przeróbek. Takiej jeszcze nie słyszeliśmy! Posłuchaj folkowej wersji hitu "Take On Me".

Ten wielki hit bardzo często do nas powraca w coraz to nowszych wersjach. Wcześniej mogliśmy usłyszeć go między innymi wykonanego przez sprzęt komputerowy, w 20 różnych stylach czy w akustycznej aranżacji. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się cover Stacey Ryan, która zaśpiewał przebój zespołu A-ha w zupełnie nowej folkowej aranżacji. Jej wykonanie możecie zobaczyć poniżej.

 

Wydane oryginalnie w 1985 roku wideo do "Take On Me" zostało niedawno odnowione i dla poprawy jakości unowocześnione do formatu 4K. Wyreżyserowany przez Steve'a Barrona teledysk zachwycił widzów przełomowym połączaniem ołówkowego szkicu z filmowymi ujęciami. Ta technika, zwana animacją rotoskopową, wymaga ręcznego odrysowania, klatka po klatce, ujęć z filmu. By ukończyć klip, Michael Patterson i Candace Reckinger spędzili 16 tygodni, odrysowując tysiące klatek.

A-haJak dobrze znasz hit A-ha "Take On Me"?

A-ha jest symbolem lat 80. W swojej twórczości zespół miesza elementy synth popu, rocka oraz popu. Debiutancki album „Hunting High And Low" otwiera największy przebój grupy - „Take On Me". Popularność singla miała również spory wpływ na odbiór całego wydawnictwa oraz liczbę sprzedanych egzemplarzy. Do tej pory rozeszło się ponad dziesięć milionów kopii albumu, który uczynił z członków zespołu A-ha gwiazdy światowego formatu, a Magne Furuholmen, Morten Harket oraz Paul Waaktaar-Savoy na stałe wpisali się w historię muzyki.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!