Uczestniczka "The Voice" wykonała poruszający cover hitu "Africa" grupy Toto

We Norwegii dobiega końca kolejna edycja show "The Voice". Jedna z uczestniczek swoim występem wzruszyła w ostatnim odcinku zarówno jurorów jak i publiczność.

We norweskiej edycji programu „The Voice" podczas półfinałowego odcinka jedna z uczestniczek, Sofie Fjellvang wykonała przebój "Africa" grupy Toto. Przygotowała na tę okazję zupełnie nową aranżację, która bardzo spodobała się jurorom i publiczności. Jej występ możecie zobaczyć poniżej.

 

W 1982 roku w sklepach muzycznych pojawiła się płyta "Toto IV.", z której pochodzi singiel "Africa", skomponowany przez Davida Paicha i Jeffa Porcaro. Tak Paich wspomina prace nad utworem:

Na początku lat 80. oglądałem wieczorne programy dokumentalne o strasznej sytuacji, jaka panowała w Afryce, o śmierci i głodzie. Te obrazy nie mogły opuścić mojej głowy. Próbowałem sobie wyobrazić, jakby to było żyć tam i co bym wtedy zrobił. Jest to bardzo wyjątkowa piosenka, która wiele dla nas znaczy.

Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęły na niej tak wielkie piętno, jak Toto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!