The Rolling Stones: Zobacz słynny koncert na plaży Copacabana [WIDEO]

Jeden z największych darmowych koncertów w historii, legendarny występ The Rolling Stones na plaży Copacabana w Rio De Janeiro, który odbył się 8 lutego 2006 roku, doczekał się oficjalnego wydania na kilku formatach.

Ta data zapisała się w historii rock‘n’rolla. 8 lutego 2006 roku grupa The Rolling Stones wystąpiła na słynnej plaży Copacabana. Od 9 lipca 2021 roku ten niesamowity występ – zremasterowany, z nowym miksem i montażem – będzie można obejrzeć w domowym zaciszu na następujących formatach: 3LP, 2CD, DVD, BluRay.

Zobacz zwiastun koncertu:

 

Dodatkowo Mercury Studios, jako przedsmak wydawnictwa, wyda cyfrową EP-kę 28 maja, na której znajdą się utwory Sympathy For The Devil", „Wild Horses", „You Got Me Rocking", „Happy" and „Rough Justice". Wszystkie utwory, poza „Rough Justice", zostały zarejestrowane w trakcie występu na Copacabanie. „Rough Justice" na EP-ce pochodzi z koncertu w Salt Lake City z 2005 roku.

Od pierwszych minut koncertowego filmu, The Rolling Stones zapewniają widzom elektryzującą energię. Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood i Charlie Watts niczym szamani hipnotyzują półtoramilionową publiczność od pierwszego do ostatniego utworu. Koncert odbył się w ramach promocji wydanego w 2005 albumu „Bigger Bang".

Na trackliście odświeżonego wydawnictwa znalazły się cztery nowe utwory, które nie trafiły na wydanie DVD z 2007 roku: „Tumbling Dice", „Oh No, Not You Again", „This Place Is Empty" i „Sympathy For The Devil". Cały set trwa dwie godziny.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!