Edyta Górniak wykonała przebój Leonarda Cohena "Hallelujah" w górskiej scenerii

Wokalistka już niejednokrotnie zaskoczyła swoich fanów coverami największych przebojów. Nie inaczej było podczas koncetu "Dekalog AD 2021".

W widowisku filmowo - muzycznym "Dekalog AD 2021" wzięły udział gwiazdy polskiej sceny i laureaci Voice of Poland. Wystąpili między innymi: Edyta Górniak, Pectus, Piotr Cugowski, Janusz Radek, Roksana Węgiel, Alicja Szemplińska, Marcin Sójka, Marta Gałuszewska, Krzysztof Iwaneczko, Kasia Dereń, Adam Kalinowski, Tadeusz Seibert, Anna Gąsienica - Byrcyn, Jan Traczyk oraz Bożena i Lech Makowieccy.

Edyta Górniak oprócz swojego utworu wykonała również cover z repertuaru Leonarda Cohena "Hallelujah". Jej występ możecie zobaczyć poniżej.

 

Edyta Górniak ma na koncie sześć albumów, w tym ostatni „My", który ukazał się w 2012 roku. Edyta Górniak poinformowała ostatnio, że po ośmiu latach fani w końcu doczekają się nowej płyty! Data premiery jest owiana wielką tajemnicą. Album powstawał w Stanach Zjednoczonych, we współpracy z amerykańskimi producentami z Nashville.

EDYTA GÓRNIAK10 ciekawostek o Edycie Górniak

Prawdziwym przełomem w karierze artystki był rok 1994 i jej występ na konkursie Eurowizji. Edyta Górniak zaśpiewała tam piosenkę "To nie ja" do słów Jacka Cygana i muzyki Stanisława Syrewicza.

Sam konkurs nie był łatwym czasem dla piosenkarki. Zaraz po przylocie do Dublina, Edyta zachorowała i miała problemy z gardłem. Na próbach przed występem postanowiła śpiewać po angielsku, ponieważ, jak stwierdziła, tak było jej łatwiej śpiewać z bólem gardła. Ta decyzja wywołała kontrowersje i oburzenie wielu jurorów, którzy uznali to za naruszenie regulaminu widowiska. Ostatecznie, nie wpłynęła żadna oficjalna skarga do organizatorów festiwalu i koniec końców, podczas głównego k onkursu, Edyta Górniak zebrała 166 punktów, co dało jej 2 miejsce w konkursie.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!