Data premiery 2. sezonu "Wiedźmina" ogłoszona

Prace nad drugim sezonem "Wiedźmina" przeciągały się z powodu epidemii koronawirusa, a fani serialu z niecierpliwością wyczekiwali na informację o dacie premiery. Parę dni temu twórcy w końcu ogłosili, że najnowszy sezon pojawi się w serwisie Netflix jeszcze w tym roku!

17 grudnia 2021 – to data premiery drugiego sezonu "Wiedźmina", ogłoszona podczas WitcherConu, internetowego wydarzenia zorganizowanego przez Netflix i CD Projekt Red, w którym wzięli udział aktorzy i twórcy serialu. Zaprezentowano również pierwszą zapowiedź drugiego sezonu, którą możecie obejrzeć poniżej:

 

Ale to nie wszystko! Netflix ujawnił też tytuły siedmiu z ośmiu odcinków, z których będzie się składał sezon drugi. Ostatni odcinek i jego tytuł są trzymane w tajemnicy. Nazwy odcinków, których listę znajdziecie poniżej, mają zawierać wskazówki odnośnie treści serialu.

Dodatkowo zebraliśmy dla Was kilka ciekawostek ujawnionych podczas streamu:

1. Jednym z potworów, które pojawią się w drugim sezonie, będzie Leszy.

2. Zaprezentowano nowy, nieco rockowy, wygląd Jaskra. 

3. W drugim sezonie pojawi się sporo nowych postaci, które znamy z sagi Sapkowskiego. Reżyserka Lauren Schmidt Hissrich zdradziła, że jej ulubionym dodatkiem jest Vesemir, którego zagra Kim Bodnia. Vesemir i Ciri będą mieli wspólną scenę w Kaer Morhen.

4. Drugi sezon rozwinie wątki Nilfgaardczyków: Cahira i Fringilli Vigo.

5. Aktorki Anya Chalotra i Freya Allan, grające Yennefer i Ciri, opowiedziały o swoich doświadczeniach związanych z pierwszym sezonem.

 

Czy to oznacza, że na kolejnego "Wiedźmina" będziemy musieli czekać aż do grudnia? Otóż nie! Netflix zapowiedział bowiem animowany film "Wiedźmin: Zmora Wilka", który opowie historię mentora Geralta – wiedźmina Vesemira. Zadebiutuje on na Netfliksie już 23 sierpnia 2021 roku. Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna:

 

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!