"Africa" zespołu Toto w akustycznym wykonaniu

Tym razem hit "Africa" grupy Toto wykonał młody rosyjski gitarzysta Alexandr Misko. Zapraszamy do posłuchania jego dźwięcznego i harmonizującego coveru!

Alexandr Misko to 22-letni rosyjski artysta, który gra na gitarze akustycznej w technice fingerstyle. Zyskał sławę dzięki akustycznym coverom największych popowych hitów takich jak: "Take on me" A-ha czy "Billie Jean" Michaela Jacksona, który stał się internetowym viralem w 2016 roku. Niedługo potem Misko wydał swoją pierwszą płytę z oryginalną muzyką zatytułowaną "The Songs of Adolescence". W 2017 roku pojawiła się druga płyta młodego artysty, na której znalazły się jego najpopularniejsze covery: "Careless Whisper" George’a Michaela, "Smells Like Teen Spirit" Nirvany czy wspomniana wcześniej "Billie Jean". Ostatnio gitarzysta zdecydował się zagrać własną, akustyczną wersję piosenki grupy Toto "Africa". Możecie jej posłuchać poniżej:

 

Przebój "Africa", skomponowany przez Davida Paicha i Jeffa Porcaro, jest jedną z najczęściej coverowanych piosenek. Mogliśmy ją usłyszeć wykonaną na harfie, w wersji chóralnej oraz zagraną na... batatach!  

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!