Piosenka Ricka Astleya "Never Gonna Give You Up" osiągnęła 1 miliard wyświetleń na YouTubie

Utwór, który wraz z końcem lat 80. zaczął odchodzić w zapomnienie, dostał drugą szansę w dobie Internetu. Dzięki tzw. rickrollingowi 28 lipca 2021 roku teledysk na kanale YouTube Ricka Astleya osiągnął 1 miliard odsłon.

Rick Astley skomentował to niebywałe osiągnięcie na swoim Instagramie:

To oszałamiające. Świat jest wspaniałym i pięknym miejscem, a ja mam ogromne szczęście.

W ramach świętowania miliarda wyświetleń "Never Gonna Give You Up" Astley obiecał wydać specjalną wersję utworu. Pojawi się ona jako singiel na niebieskim, 7-calowym winylu. Dostępnych będzie jedynie 2,5 tys. kopii, a każda ma być własnoręcznie podpisana przez artystę.  

"Never Gonna Give You Up" to debiutancki singiel Ricka Astleya, który został wydany w 27 lipca 1987 roku. Utwór pochodzi z pierwszego albumu artysty "Whenerver You Need Somebody". Szybko znalazł się na szczycie listy przebojów i w 1987 roku był najlepiej sprzedającym się singlem w Wielkiej Brytanii. Po bardzo udanym debiucie i równie dobrze przyjętej drugiej płycie chwila sławy Astleya zaczęła przemijać. W 1993 roku artysta ogłosił, że kończy swoją karierę muzyczną. Na scenę powrócił dopiero z początkiem lat 2000.

 

"Rickrolling", dzięki któremu piosenka "Never Gonna Give You Up" stała się tak popularna, to internetowy mem zapoczątkowany przez użytkowników 4chana w 2007 roku. Polega na zachęcaniu niespodziewającego się niczego internauty, by ten kliknął hiperłącze, które przekieruje go do teledysku z piosenką Ricka Astleya.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!