51-letnia uczestniczka "Mam talent" zachwyciła jurorów coverem hitu Janis Joplin

Właśnie dla takich momentów warto, oglądać programy typu talent show. To wykonanie na pewno zapisze się w historii "Mam talent"!

Ten wielki przebój z repertuaru Janis Joplin już niejednokrotnie był wykonywany podczas castingów do programów rozrywkowych. Mowa o utworze "Piece of My Heart". 51-letia uczestniczka "America's Got Talent" Anica swoim występem dosłownie wbiła jurorów w fotele. Zobaczcie, jak sobie poradziła.

 

Program "America's Got Talent" zadebiutował w USA w 2006 roku. Już od pierwszego sezonu zyskał ogromna popularność na całym świecie. W jury 16. edycji zasiadają: Simon Cowell, Heidi Klum, Sofia Vergara oraz Howie Mandel.

Janis Joplin urodziła się 19 stycznia 1943 roku w Port Arthur, w Teksasie. Przez większość swojego życia szkolnego była szykanowana i gnębiona przez swoich rówieśników. Wszystko z powodu niezbyt ładnego wyglądu. To sprawiło, że Joplin wyrosła na bardzo silną osobowość.  Kiedy skończyła 20 lat, opuściła rodzinne strony i rozpoczęła życie na własną rękę. Poznała grupę młodych ludzi, u których znalazła zrozumienie i akceptację. Razem z nimi buntowała się przeciwko wszystkim normom, które panowały w tamtych czasach w Stanach Zjednoczonych.

W latach 60 utrzymywała się z grania w barach i klubach. Następnie, jako wokalistka, dołączyła do mało znanego zespołu bluesrockowego Big Brother & the Holding Compan, z którym w 1967 roku wydała płytę. Rok później opuściła zespół i rozpoczęła solową karierę. Wspomagała zespół Kozmic Blues Band, a następnie Full Tilt Boogie Band. Jednym z jej największych osiągnięć, był występ podczas pierwszego przystanku Woodstock w 1969 roku.

Janis była bardzo ekscentryczna, bezkompromisowa i żywiołowa. Do tej pory wiele osób twierdzi, że nikt nie śpiewał i nie śpiewa bluesa tak żywiołowo, jak ona. Była jedną z pierwszych kobiet, które zrobiły karierę w tak krótkim czasie. Jej największymi hitami były: "Piece of My Heart" , "Try (Just a Little Bit Harder)" , "Cry Baby" , "Me and Bobby McGee" , czy "Mercedes Benz".

Artystka zmarła 4 października 1970 roku w Los Angeles, w wieku 27 lat. Bezpośrednią przyczyną śmierci, było przedawkowanie heroiny.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!