Gitarzysta Czerwonych Gitar wykonał cover przeboju "Take on Me" A-ha na stylofonie

Posłuchajcie, jak brzmi największy hit zespołu A-ha zagrany na stylofonie przez polskiego muzyka, Marka Jabłońskiego!

Utwór A-ha "Take on Me" jest jednym z największych przebojów lat 80. Dzięki swojej sławie doczekał się wielu coverów. Mogliśmy go usłyszeć w wersji folkowej, akustycznej, a capella czy nawet wykonany przez sprzęt komputerowy. Teraz za przebój norweskiego zespołu zabrał się Marek Jabłoński, który zagrał go na stylofonie.

 

Stylofon to miniaturowy syntezator, który został wynaleziony w 1967 roku przez Brytyjczyka Briana Jarvisa. Do gry na nim potrzeby jest rysik, którym zamyka się obwody elektryczne. Był sprzedawany jako zabawka dla dzieci, ale pojawił się też w kilku utworach muzycznych, m.in. w "Space Oddity" Davida Bowiego.

Marek Jabłoński, znany pod pseudonimem artystycznym "MaroMaro", to pochodzący z Łodzi gitarzysta i kompozytor. Od 2016 roku należy do zespołu Czerwone Gitary, a w 2019 roku wspólnie z raperem "Popkiem" wydał album "Czarna Wołga". Jabłoński jest nie tylko utalentowanym gitarzystą, ale również pasjonatem gry na stylofonie. Na swoim kanale YouTube o nazwie maromaro1337, który ma już prawie 500 tys. subskrybentów, zamieszcza covery popularnych rockowych utworów takich jak: "Sweet Child O’Mine" Guns N’ Roses, "Master of Puppets" Metalliki czy "Eruption" Van Halena. Pod filmikiem z coverem "Take on Me" muzyk zapowiedział, że zamierza wykonać więcej przebojów z lat 80., gdyż uwielbia tę dekadę muzyczną.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!