Jennifer Hudson wykonała na żywo hit Arethy Franklin "Respect"

Długo wyczekiwany film o królowej soulu trafi do kin 10 września 2021 roku. Zobaczcie, jak z jej repertuarem poradziła sobie odtwórczyni głównej roli Jennifer Hudson.

Film "Respect" śledzi rozwój kariery Arethy Franklin od dziecka, które śpiewa w chórze kościelnym jej ojca, do statusu międzynarodowej gwiazdy. To niezwykła historia podróży Franklin, by odnaleźć swój głos. Pierwszy singiel o nazwie „Here I Am (Singing My Way Home)" toruje drogę do sukcesu Hudson na wielkim ekranie w roli Arethy Franklin i pojawi się na oryginalnej ścieżce dźwiękowej do filmu „Respect". Singiel posłuży jako jedyna oryginalna piosenka w filmie. Piosenkarka i aktorka Jennifer Hudson została wybrana do roli przez samą Arethę Franklin!

Piosenkarka wystąpiła ostatnio w programie "The Tonight Show with Stephen Colbert", gdzie wykonała na żywo wielki przebój "Respect". Cały występ możecie zobaczyć poniżej.

 

Jennifer Hudson mówi o produkcji:

Muzyka jest w tym filmie tak żywą i oddychającą postacią, jak w życiu Arethy Franklin. Proces tworzenia tej piosenki był niczym konstruowanie największego hołdu, jaki byłam w stanie złożyć jej duchowi. Był to ostatni wydech tego niezwykłego projektu, wypuściłam go z poczuciem spełnienia. Możliwość zrobienia tego z Carole i Jamiem była niesamowitym przywilejem. Carole jest jedną z największych autorek tekstów wszech czasów. Niezależnie od tego, czy wymieniałyśmy się historiami, grałyśmy razem na pianinie podczas wideokonferencji, czy pracowałyśmy nad tekstami, zawsze była to mistrzowska klasa – zarówno w życiu, jak i muzyce. W przeszłości współpracowałam z Jamiem, zawsze wspaniale jest z nim tworzyć – nieustannie myśli nieszablonowo, pogłębiając muzyczne doświadczenie w niemożliwy do opisania sposób. Naszym celem było pokazanie, że muzyka zawsze była kotwicą dla pani Franklin we wszystkim, co robiła. Mam nadzieję, że ta piosenka ilustruje siłę jej głosu, który (zarówno dosłownie, jak i w przenośni) zawsze sprowadzał ją do domu.

George Michael, Aretha Franklin - I Knew You Were Waiting (For Me) (Official Video)Niesamowite duety: Aretha Franklin i George Michael

Najlepsza wokalistka wszech czasów według magazynu Rolling Stone - Aretha Franklin zmarła 16 sierpnia 2018 roku w wieku 76 lat. Do samego końca była otoczona przez swoich najbliższych w swoim rodzinnym mieście Detroit.

Diwa po raz ostatni wystąpiła w listopadzie 2017 roku podczas koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Eltona Johna. Aretha swoją przygodę z muzyką zaczęła, mając zaledwie kilka lat w chórze kościelnym. Pierwszy kontrakt płytowy podpisała w wieku 18 lat w 1967 roku. Od tamtego momentu jej kariera nabrała rozpędu, a jej głos pokochały miliony fanów. Artystka sprzedała pond 75 milionów płyt na całym świecie.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!