"You Can't Hurry Love": cover czy oryginał - co brzmi lepiej?

Pomóżcie nam wybrać najlepsze wykonanie utworu "You Can't Hurry Love". Czy będzie to oryginał The Supremes, czy może cover Phila Collinsa?

Utwór "You Can’t Hurry Love" został nagrany w 1966 roku przez zespół The Supremes dla wytwórni muzycznej Motown Records. Autorem tekstu, a także producentem piosenki, było trio Holland-Dozier-Holland, składające się z Lamonta Doziera oraz braci Eddiego i Briana Hollandów, pracujących dla Motown. Pod koniec 1982 roku ukazał się cover "You Can’t Hurry Love" wykonany przez Phila Collinsa. Zarówno oryginalna wersja utworu, jak i późniejszy cover, znalazły się na szczycie list przebojów w USA, Wielkiej Brytanii i Australii.

1. Oryginał

The Supremes to założona w 1959 roku afroamerykańska grupa wokalna, w której skład wchodziły Diana Ross, Florence Ballard oraz Mary Wilson. W latach 1960-62 do zespołu należała również Barbara Martin. W latach 60. The Supremes były jedną z najpopularniejszych grup wokalnych w Ameryce, a na skali światowej konkurowały nawet z Beatlesami. "You Can’t Hurry Love" pochodzi z albumu grupy zatytułowanego "The Supremes A’ Go-Go".

 

2. Cover

Cover Phila Collinsa pochodzi z drugiego solowego albumu artysty "Hello, I Must Be Going!" wydanego w 1982 roku. Choć Collins wykonywał covery już wcześniej, "Can’t Hurry Love" był pierwszą przeróbką, którą wydał jako singiel. Podczas nagrywania utworu Collins chciał zobaczyć, czy uda mu się odtworzyć brzmienie z lat 60. Z powodu dużo bardziej zaawansowanej technologii, która zapewniała czystszy dźwięk, było to nie lada wyzwanie.

 

Zapraszamy do udziału w głosowaniu na Waszą ulubioną wersję!

Które wykonanie utworu "Can't Hurry Love" podoba Wam się najbardziej?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!