Kiedyś i dziś: artyści lat 90. Celine Dion

W serii "Kiedyś i dziś: artyści lat 90." przyjrzymy się, jak najwięksi muzycy lat 90. radzą sobie 30 lat później. Dzisiejszy artysta to Celine Dion!

Kiedyś

W 1990 roku Celine Dion wydała swój pierwszy angielski album "Unison", który był jednocześnie dziewiątym w dotychczasowej karierze artystki. Inspirowana soft rockiem lat 80. płyta została doceniona przez krytyków, ale prawdziwym początkiem międzynarodowej kariery wokalistki był duet z Peabo Brysonem w tytułowej piosence do filmu Disneya "Piękna i Bestia". Autorzy utworu otrzymali statuetkę Oscara, a sama Dion wygrała swoją pierwszą nagrodę Grammy za Najlepszy popowy występ duo lub grupy z wokalem. 

 

Dziś

W 2019 roku Celine Dion wydała album "Courage". Jest to pierwsza od sześciu lat angielska płyta artystki. Przy jej tworzeniu Dion współpracowała z wieloma muzykami m.in.: Sią, Davidem Guettą, Gregiem Kurstinem oraz Samem Smithem. W lutym 2020 roku wokalistka wydała dwa single: akustyczną wersję piosenki "Imperfections" z albumu "Courage" oraz cover utworu Chrisa Isaaka "Wicked Game".

 

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!