5 najlepszych filmowych utworów Hansa Zimmera [GŁOSOWANIE]

12 września 2021 roku jeden z największych kompozytorów muzyki filmowej, Hans Zimmer, obchodzi swoje 64. urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was listę 5 najlepszych filmowych utworów, które wyszły spod jego pióra. Który z nich lubicie najbardziej?

1. "Now We Are Free" z filmu "Gladiator" reż. Ridley Scott

Film Ridleya Scotta z 2000 roku, "Gladiator", był epickim przedsięwzięciem, które potrzebowało równie wzniosłej muzyki. Hans Zimmer stanął na wysokości zadania i dostarczył jeden z najlepszych filmowych soundtracków w swojej karierze. Udowodnił przy tym, że jest wszechstronnym kompozytorem, który potrafi czerpać inspirację z różnorodnych gatunków i stylów muzycznych.

 

2. "He’s a Pirate" z filmu "Piraci z Karaibów" reż.  Gore Verbinski

Soundtrack do serii filmów o "Piratach z Karaibów" jest kwintesencją stylu, z którego słynie Hans Zimmer; komponowane przez niego utwory są podniosłe, żywiołowe i pompatyczne. Może nie są tak wyrafinowane, jak niektóre dzieła Johna Williamsa, ale potrafią dostarczyć wielu emocji i idealnie wpasować się w filmowe sceny.

 

3. "Under the Stars" z filmu "Król Lew"

Kiedy wspominamy muzykę z animacji Disneya "Król Lew", na myśl od razu przychodzą nam utwory Eltona Johna i jego wykonanie "Can You Feel the Love Tonight". Nie można jednak przy tym zapomnieć o Hansie Zimmerze. To właśnie on skomponował instrumentalną oprawę muzyczną do "Króla Lwa", która była inspirowana tradycyjną afrykańską muzyką.

 

4. "The Dark Knight Main Theme" z filmu "Mroczny Rycerz Powstaje" reż. Christopher Nolan

Ścieżka dźwiękowa z trylogii o Batmanie Christophera Nolana to kolejne wielkie dzieło Hansa Zimmera, któremu idealnie udało się oddać ponurą i tajemniczą atmosferę Gotham, czy pokręcony umysł Jokera w utworze "Why So Serious?"

 

5. "Cornfield Chase" z filmu "Interstellar"

W filmie "Interstellar" Christophera Nolana Hans Zimmer pokazał się z nieco innej strony. Skomponowana przez niego ścieżka dźwiękowa jest zdecydowanie spokojniejsza i bardziej powściągliwa niż jego pozostałe dzieła. Głównym instrumentem tworzącym nastrój całej produkcji są organy, którym towarzyszą instrumenty dęte oraz chór. 

 

Zapraszamy do głosowania na Wasz ulubiony film ze ścieżką dźwiękową Hansa Zimmera!

Który film ze ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Hansa Zimmera jest Waszym ulubionym?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!