Dziecięcy chór zaśpiewał przebój "Hallelujah" Leonarda Cohena

Czy może być coś bardziej poruszającego niż piosenka "Hallelujah" wykonana przez dziecięcy chór? Posłuchajcie tego magicznego wykonania.

Dziecięcy chór One Voice powstał w 2001 roku z inicjatywy dyrygenta i aranżera Masafumiego „Masa" Fukudy. Napisany przez niego utwór "It Just Takes Love", został wykonany przez uczniów podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2002 w Salt Lake City. Po zakończeniu wydarzenia Fukuda zdecydował się kontynuować spotkania chóru w ramach ogranizacji non-profit. One Voice zyskał na popularności dzięki udziałowi w amerykańskiej wersji programu "Mam Talent" w 2009 roku. W skład chóru wchodzi 140 dzieci w wieku od 4 do 18 lat. Ich kanał YouTube liczy sobie prawie 4 mln subskrybentów. One Voice wykonuje różnorodne utwory muzyczne: pop, klasykę czy musicalowe piosenki. Posłuchajcie, jak brzmi "Hallelujah" w ich wykonaniu:

 

Leonard Cohen wydał utwór "Hallelujah" w 1984 roku na płycie "Various Positions". Napisanie słów piosenki zajęło mu aż 5 lat. W momencie nagrywania Cohen mógł wybierać z 80 wersetów, które przygotował. Ostatecznie zdecydował się na jedynie cztery najlepsze, choć podczas koncertów na żywo często zamieniał lub dodawał nowe zwrotki. "Hallelujah" nie było bardzo popularne w momencie premiery, ale z czasem zyskało przychylność zarówno słuchaczy jak i krytyków. Magazyn Rolling Stone umieścił je na liście 500 najlepszych utworów wszech czasów.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!